Chtěl bych tu uhrát něco, co už Sparta dlouho neuhrála, říká Vrba. Co vzkazuje letenským fanouškům?

Chtěl bych tu uhrát něco, co už Sparta dlouho neuhrála, říká Vrba. Co vzkazuje letenským fanouškům?
OBSAHUJE VIDEO

Od středečního podvečera se sedmapadesátiletý odborník Pavel Vrba těší ze statusu nového trenéra Sparty. Premiérová tréninková jednotka na Strahově ho čeká ve čtvrtek dopoledne, první interview pro web sparta.cz už má ovšem za sebou. Co vše se v něm řešilo?

O tom, jak dlouho nabídku zvažoval...

"Nebylo to zas tak náročné. Není v Česku moc klubů, kde bych chtěl teď pracovat. Sparta mezi ně samozřejmě patří, sportovně mě to bude naplňovat. Doufám ale hlavně, že i já budu naplňovat očekávání vedení."

O prvních dojmech a ambicích...

"Zatím spíš řeším věci s vedením klubu, hlavně už se těším na čtvrtek, kdy se konečně potkám s hráči a budeme na hřišti. Zatím je to každopádně příjemné. Mám stejné ambice, jako má vedení klubu, na tom jsme se shodli. Dali jsme si časový harmonogram, který chceme plnit. Budu se snažit, abych ambice vedení naplnil a abychom byli úspěšní. Beru Spartu jako velkoklub, jsou tady tři, čtyři top kluby a Sparta je mezi nimi. Chtěl bych tu uhrát něco, co už Sparta dlouho neuhrála."

O tom, zda se bude chtít opřít o zkušené...

"Je pravda, že s některými z nich jsem se setkal v reprezentaci. Ty první kroky asi povedou k nim. Chci se o mužstvu dozvědět všechny důležité informace. Sami víte, že fotbal je i o vztazích v týmu a pokud tohle bude fungovat, tak přijde i dobrá hra a úspěchy."

O tom, jak se dívá na hru se třemi stopery...

"Nějaké věci v hlavě mám. Máme tři dny do zápasu, budeme se některým věcem věnovat víc. Sám jsem zvědavý, jak na to budou hráči reagovat. Až podle toho, jakou reakci na tréninku uvidím, tak se rozhodneme, co budeme zkoušet víc."

O přijetí letenských fanoušků...

"Věřím, že mě budou fanoušci hodnotit podle toho, co udělám pro Spartu. Jestli mě neměli rádi, když jsem trénoval Plzeň, tak to samozřejmě respektuju, nedivím se tomu. Ale práce trenéra je taková, že občas jste někde a pak zas někde jinde. Chci být hodnocený hlavně za to, jak budu pracovat a působit ve Spartě."

O tom, co chce změnit už na Sigmu...

"Přiznám se, že to zatím všechno proběhlo hekticky, zatím jsem neřešil věci ohledně víkendového zápasu. Teprve budu sledovat soupeře a konzultovat to s hráči. Je pravda, že dostávám mužstvo tři dny před zápasem, ale vím, že jsou dobře připraveni, dobře trénovaní. Všichni víme, že v Olomouci to bude důležitý zápas a budeme tam chtít okamžitě uspět."

Ta Sparta je snad prokletá?!