Nejsme v situaci, abychom zaplatili za hráče třeba dva a půl milionu euro, říká sportovní ředitel Sparty

Nejsme v situaci, abychom zaplatili za hráče třeba dva a půl milionu euro, říká sportovní ředitel Sparty

Ačkoliv osmašedesátiletý Václav Kotal úplně opouští letenský klub, sportovní ředitel slavného "S" Tomáš Rosický by byl rád, aby později ve Spartě v jakékoliv roli působil dál. Podle "Rosy" jde o velice chytrého člověka, jakého by měla chtít každá organizace.

O jedenáct let mladší Pavel Vrba od něj dostal kontrakt na rok a půl do 30. června 2022. "Od chvíle, kdy jsem ve Spartě sportovním ředitelem, jsem říkal, že kroky budou postupné. Od vytvoření týmu, aby se Sparta prezentovala jako tým, a ne jako spolek individualistů. Na všechno potřebujeme trochu času. Dalším krokem byla výhra v poháru, pak rozvoj mladých hráčů. Před začátkem sezony jsme si stanovili cíle. To byla Evropa, být tam konkurenceschopní, rozvoj celého týmu mladých hráčů a skončit lépe než sezonu minulou. Strategie je jasná," ozřejmil na čtvrteční tiskové konferenci sparťanský představitel.

Ten věří, že je explzeňský stratég schopen vrátit Spartu na vrchol a sestavit dominantní tým, který bude schopen slavit po mnoha letech sucha další titul. "Trenér Vrba už to v historii dokázal, a to je také jedním z důvodů, proč tady je. Principy hry, které ho vždycky zdobily, se slučují s našimi a s tím, jak chceme, aby se Sparta prezentovala. Má obrovskou historii. Dokázal vyhrávat tituly. Jednoznačně doufám, že to dokáže i se Spartou a kvality na to má. Ty jsou jasně prokazatelné. Musí se prolínat předvedená hra s výsledky. V dnešním fotbale je zásadní mít v ofenzivní fázi jasně viditelné součinnosti eventuelně automatismy. To je to, co trenéra Vrbu vždycky zdobilo. Jeho týmy měly vždycky jasnou strukturu a do ofenzivy byly velice kreativní, a to od něho očekáváme," pokračoval na webu sparta.cz čtyřicetiletý funkcionář.

Ta Sparta je snad prokletá?!

Celek, který obhajuje třetí místo z minulého ročníku, by podle něj neměl ustupovat ze strategie sázení na mladé. "Trenér Vrba ví, do jakého nastavení přichází. Je to jedna z věcí, na které chceme pracovat a kterou on akceptuje. Myslím si, že v minulosti nikdy nebyl v klubu, kde by se s mladými hráči tolik pracovalo a byli tak kvalitní. To by tedy neměl být problém. Dále chceme a budeme dávat šanci mladým. Mládí ale není zásluha. Kluci si to musí zasloužit. My jim chceme otevřít dveře, aby měli dobré kariéry a šanci ve Spartě dostali, pokud si ji zaslouží. Každý musí dostat to, co si zaslouží," doplnila někdejší reprezentační hvězda s klubovou minulostí v bundeslize i Premier League.

Sám Vrba uvedl, že od "Rosy" nebude chtít pět nových posil, že raději pozná kádr a změny provede až v létě. Co na to jeho čerstvý spolupracovník? "Máme kádr pětadvaceti fotbalistů. Jsme v určité fázi našeho strategického nastavení. Naše nastavení bylo, že pokud někoho přivedeme, musíme být jasně přesvědčeni, že to je hráč do základní sestavy. Musíte brát situaci v dnešním světě, co se týká covidu, financí a tak dále. My nejsme v situaci, abychom zaplatili za hráče třeba dva a půl milionu euro," přiznal na stránkách sparta.cz Rosický, jehož klub čeká víkendový střet s remízovým králem Fortuna:ligy Sigmou Olomouc.

S posilami Vrba na Rosického nijak netlačí: Rozhodně jsem nepřišel s požadavkem, že chci pět nových hráčů

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.