Nigerijec Tijani mění Kozla za Straku a dočasně se vrací do starého známého prostředí...

Nigerijec Tijani mění Kozla za Straku a dočasně se vrací do starého známého prostředí...

Dvacetiletý nigerijský forvard Muhamed Tijani se sice připojil k Baníku Ostrava až v průběhu přípravy před sezonou 2020/2021, ale soutěžní ročník už na Bazalech nedohraje.

Mladík, jenž si za Kozlův ostravský soubor připsal během jedenácti dílčích vystoupení a 301 odehraných minut jednu branku, se totiž stěhuje do druhé nejvyšší soutěže.

Někdejšího útočníka Karviné, kde byl zapůjčen v minulosti, totiž ulovil opět Třinec. "Kluby se dohodly na hostování do konce sezony bez opce," zaznělo na sociální síti nyní desátého Baníku.

Třinecký kouč František Straka tak získal do svých řad ofenzivní posilu, která potvrdila to, že v klubu sází na zahraniční tykadla. Na podzim se totiž tým spoléhal zejména na Ukrajince Akulinina a Nigerijce Christiana Juniora.

Teoreticky by mohl Tijani nastoupit na staronové adrese již v úterý v rámci MOL Cupu proti Baníku, ale to si sportovní úsek na čele s Aloisem Grussmaneem nepochybně pohlídal. Utkání bylo navíc opět odloženo (rozhodčí po pondělní dopolední obhlídce hrací plochy doporučili zápas přeložit na jiný termín, o němž budou kluby jednat. Je však předpoklad, že čtvrtý pokus o odehrání utkání by se měl uskutečnit ještě v únoru).

"Pokud ještě někdo přijde, musí to být hráč, který zapadne do kolektivu a do systému hry. Jsme opatrní, nechceme někoho přivést za každou cenu. Budeme chtít sázet na stabilní kádr, ale pokud se na trhu objeví kvalitní hráč, který pro nás bude finančně dostupný, pokusíme se ho přivést," rozmlouval v zimě ostřílený Straka, jehož mužstvo se před časem posílilo také o stopera Matyýše Buneše.

P.S.: Do druhé ligy poslal Baník také devatenáctiletého záložníka z béčka Samuela Kuliga, kterého na pár měsíců využije poslední Slavoj Vyšehrad.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.