Čtvrtá zimní akvizice Dukly je zkušená, charakterová i fotbalově zajímavá...

Čtvrtá zimní akvizice Dukly je zkušená, charakterová i fotbalově zajímavá...

Druholigová Dukla vítá ve svých řadách zkušeného záložníka, který se stal čtvrtou zimní posilou na dejvické Julisce.

Z taktéž druholigového Ústí nad Labem dorazil na šestku třicetiletý středopolař Jan Peterka, který se s tradiční značkou dohodl na smlouvě až do června 2024, čili na tři a půl roku.

"Od mého příchodu do Dukly se bavíme v klubu o tom, že potřebujeme získat zkušeného, charakterového a fotbalově zajímavého hráče. Řešili jsme se několik jmen, mezi nimiž byl právě Honza Peterka. Měl více nabídek a my si moc vážíme toho, že se rozhodl pro Duklu. Původně jsme měli transfer v plánu až na léto. Jeho možný příchod a přínos pro tým jsme však dále diskutovali a nakonec jsme se rozhodli, že o přestup zkusíme zabojovat již teď v zimě. To se nakonec k naší radosti povedlo. Honza je osobnost, která našemu mladému týmu pomůže. Chceme na jaře jít tabulkou co nejvýše a i v případě, že by to nevyšlo až na úplný vrchol, tak chceme, aby se tým dával dohromady na příští sezonu," pronesl na webu fkdula.cz sportovní ředitel Dukly Jan Staněk.

Zkušený defenzivní záložník strávil celou svou kariéru v Armě, kde byl kapitánem. S klubem se loučí po 226 druholigových soubojích a v ambiciózní Dukle se stane nejstarším fotbalistou do pole, s tím, že z celého kádru bude starší jen gólman Filip Rada.

"Dukla je tradiční klub, který má u nás velké jméno. Líbí se mi také styl a filozofie, jakou se Dukla prezentuje. Bylo vidět, že o mě v klubu hodně stáli a já jsem rád, že jsme se nakonec na všem domluvili. Bude to pro mě nová zkušenost, jelikož jsem drtivou většinu kariéry strávil v jednom klubu. Těším se ale, že budu zažívat něco nového a nasbírám další zkušenosti,“ uzavřel na fkdukla.cz Peterka, jenž by mohl v novém dresu debutovat již 13. února v přípravě proti Vlašimi.

Jarní část začíná pro Skuhravého družinu za necelý měsíc právě proti Ústí. Nového kolegu Šebrleho, Hadaščoka, Fábryho, Ayonga a spol. tedy čeká velmi pikantní úvod svého pražského dobrodružství.

Mezi nejproduktivnější ligovou sedmičkou jsou 4 slávisté. Všem kraluje teenager se 13 prvoligovými starty

Zdroj: fkdukla.cz