V Pardubicích to sparťanskému obrovi s minulostí v Leicesteru nevyšlo, teď zkusí štěstí ve Viktorii Žižkov...

V Pardubicích to sparťanskému obrovi s minulostí v Leicesteru nevyšlo, teď zkusí štěstí ve Viktorii Žižkov...

Dvacetiletý obránce Lukáš Hušek bude na jaře hostovat ve Viktorii Žižkov. Jeho podzimní angažmá v Pardubicích nebylo totiž vůbec vydařené. V dresu nováčka Fortuna ligy odehrál pouhých osm minut.

Dvoumetrový zadák přišel do Sparty před rokem z anglického Leicesteru. „Jednou jsem na tréninku hlídal i Vardyho. Byl zrovna po zranění, takže byl takový staženější. Měl jsem výhodu, že nešel moc do náběhů. Ale je to top hráč, tuhle sezonu to znovu potvrzuje. Všichni známe jeho příběh, kdy šel z továrny a během sedmi nebo osmi let se vypracoval v top hráče Premier League. Nemá nos nahoru, snaží se pomoct. Skvělý kluk, skvělý chlap,“ řekl před rokem pro web isport.blesk.cz.

V jarní části sezony měl hrát za sparťanskou rezervu, jenže ČFL byla po jednom jarním odehraném duelu kvůli pandemii covid-19 ukončena. V létě pak Hušek zamířil do Pardubic, kde nastoupil jen do třech utkání a připsal si pouhých osm minut.

Nadějný obránce se nyní dohodl na dalším hostování ve Viktorii Žižkov, která je po dvanácti kolem na šestém místě a na první Hradec ztrácí šest bodů.

MARNÉ SKLÁŘE ZKUSÍ OPĚT PROBUDIT TAKÉ LETENSKÝ FORTELNÝ. HOŠEK NAOPAK NA STÍNADLECH KONČÍ

Zdroj: sparta.cz, fkvz.cz, isport.blesk.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.