Slávistické béčko nadělovalo, na Žižkov poslalo obránce, do Vlašimi za Šmejkalem zase záložníka s útočníkem

Slávistické béčko nadělovalo, na Žižkov poslalo obránce, do Vlašimi za Šmejkalem zase záložníka s útočníkem

Závěr domácího zimního přestupového okna se dotkl také slávistického béčka, nad nímž bdí Marek Jarolím s Ivo Knoflíčkem. 

Z mužstva, které je součástí ČFL, odešli na hostování bez opce na přestup do druhé nejvyšší soutěže FNL hned tři mladí hráči.

Zatímco sedmnáctiletý obránce Filip Prebsl zamířil do Viktorie Žižkov, kde bude pracovat pod trenérem Davidem Oulehlou, osmnáctiletého záložníka Jakuba Křišťana a sedmnáctiletého útočníka Matěje Juráska, které bylo možno zastihnout v závěru podzimní části v Trpišovského áčku, přivítala Vlašim.

Exkarvinský Jurásek se k Vlašimi, kterou vede exslávistický záložník Daniel Šmejkal, připojí až po doléčení drobného zranění. Zbylí dva perspektivní hráči už na nových adresách trénují.

Křišťan, jenž si připsal také cenné vystoupení proti Nice, již dokonce absolvoval první start a proti Žižkovu (1:0) dokonce vedl svůj nový tým s kapitánskou páskou.

"Vzhledem k pokračující nepříznivé epidemiologické situaci a odložení startu amatérských soutěží jsme se rozhodli, že pro naše hráče bude nejlepší, když následující půlrok stráví v klubech, kde budou mít adekvátní herní vytížení. Rozhodli jsme se tak i vzhledem k tomu, že naši hráči dosahují kvality dospělého fotbalu, a proto jim chceme pomoci k získávání důležitých zkušeností pro jejich další rozvoj," citoval web slavia.cz slova manažera mládeže Petra Hurycha.

Jak si v Pardubicích užívají toho, že spousta slavnějších značek včetně Plzně a Baníku je až za nimi?

Zdroj: slavia.cz, fcsbvlasim.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.