Co mají společného Ronaldo, Buffon, Zlatan nebo Nedvěd? Chlubit se tím rozhodně nebudou

Co mají společného Ronaldo, Buffon, Zlatan nebo Nedvěd? Chlubit se tím rozhodně nebudou

Být skvělým hráčem ještě neznamená zaručený klubový úspěch. Vyhrát Champions League je sen každého fotbalisty, avšak ne každému se to podaří. Vyprávět by mohli opravdoví velikáni.

Nejznámějším hráčem, který nikdy nad hlavu nezvedl ušatý pohár, je bezesporu brazilský útočník Ronaldo. Přestože střílel branky v dresu Barcelony, Realu Madrid a obou milánských celků, vyhrát Ligu mistrů se mu nikdy nepodařilo.

Gianluigi Buffon odchytal za Starou dámu dokonce tři finálové zápasy miliardářské soutěže, ale pokaždé finále bylo vrcholem. V roce 2013 prohrál proti AC Milán, o dva roky později proti Barceloně a v roce 2017 proti Realu Madrid.

S nejslavnější trofejí se nesetkal ani legendární Švéd Zlatan Ibrahimovič, přestože má na kontě už přes 30 trofejí, tak mu ta nejvzácnější stále chybí. Nicméně pořád má šanci o tento pohár usilovat.

Ani bývalý český reprezentant a legenda Juventusu Pavel Nedvěd nezažil jaké to je být šampionem LM. Držitel Zlatého míče z roku 2003 v tom samém roce přišel o finále Champions League kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho Stará dáma stejně nakonec milánské AC neporazila.

Na seznamu jsou i další hráči světové extratřídy, kterým se LM vyhrát nepodařilo. Například Fabio Cannvaro, Francesco Totti, Ruud Van Nistelrooy či Patrick Vieira.

Zdroj: 90ka.cz