Sešívané áčko si to přátelsky rozdalo s vlastním béčkem a Xaverov byl svědkem 11 branek...

Na pražském Xaverově se proti sobě v přátelském měření sil postavily celky Slavie A a Slavie B, což znamená, že družinu Jindřicha Trpišovského vyzval soubor Marka Jarolíma.

V barvách mužstva, které už má před sebou vidinu pohárového dvojzápasu s Leicesterem City, nejvíce zářil zkušený nizozemský univerzál Mick van Buren, který zatížil konto soupeře čtyřmi brankami.

Nemalý podíl na "hokejovém" triumfu 8:3 však měli také Jakub Hromada a Lukáš Masopust, kteří rozvlnili síť hned dvakrát.

Za sešívané béčko, které si před pár dny dokázalo poradit s teplickými Skláři, pak skórovali Douděra, Vlasák a Alijagič.

"Byl to pro nás skvělý zápas. Možnost hrát proti nejlepšímu týmu v republice, který je úspěšný i v Evropě, je pro kluky skvělá konfrontace a jsme rádi, že se tento zápas mohl uskutečnit. V prvním poločase jsme mohli být více odvážní při bránění, dali jsme A-týmu hodně prostoru. Měli jsme hrát více jeden na jednoho. Ve druhém poločase už měl A-tým náskok, tak možná trochu zvolnil, ale i naším výkonem v druhém poločase jsme dostali A-tým do řešení těžkých situací. Dali jsme tři góly a některé jsme mohli ještě přidat, s tím jsme spokojeni. Myslím si, že to bylo přínosné utkání pro oba týmy,“ citoval web slavia.cz slova Jarolíma, jemuž asistuje Ivo Knoflíček.

P.S.: Slavia získala tento týden od Ministerstva zdravotnictví oficiální dokumenty, které jasně stanovují podmínky, za kterých se může odehrát domácí utkání Evropské ligy proti Leicesteru City. Lišky budou den před utkání trénovat ve svém centru. Na ostrovech si také splní předzápasové mediální povinnosti včetně tiskové konference a do české metropole přiletí ve středu večer, s tím, že hned po závěrečném hvizdu zase odletí zpět.