Dortmundu hrozí za jistých okolností úprk 8 hráčů včetně Sancha, Haalanda, Witsela či Bellinghama

Dortmundu hrozí za jistých okolností úprk 8 hráčů včetně Sancha, Haalanda, Witsela či Bellinghama

V Signal Iduna Parku to v poslední době lehce skřípe. Ambiciózní tým BVB prohrál tři z posledních pěti soutěžních duelů, což se promítlo i do bundesligové tabulky, kde mu nyní náleží až šestá pozice.

Pakliže by se v Německu ukončila soutěž již teď, známými jmény nabitá Borussia by se musela rozloučit s vidinou účasti v nejprestižnější Lize mistrů.

Médium WAZ dokonce přineslo tento týden informaci, že pokud by si Dortmund skutečně nezajistil účast v Champions League, což si bude žádat umístění do čtvrtého místa, jeho kádr by doznal značných změn, protože by mohlo soupisku opustit až 8 tváří současného áčka.

Na odchodu by podle zmíněného zdroje byli jak Jadon Sancho, Erling Halaand a Axel Witsel, tak Manuel Akanji, Mahmoud Dahoud, Giovanni Reyna, Jude Bellingham a Raphael Guerreiro.

Až na pětadvacetiletého Němce Dahouda, jenž byl v minulosti velkou oporou konkurenční Borussie M'gladbach, jsou všichni výše zmínění oporou osminásobného německého šampiona a v sezoně dostávají dostatek herního času.

Nejvíce je pochopitelně vidět norský gólostroj Haaland (20), který k tomuto datu přetavil čtrnáct pobytů mezi jedenácti vyvolenými ve stejný počet tref. Jeho brzká ztráta, ke které stejně dříve či později dojde, by vestfálského obra bolela mimořádně silně.

Podcast: Alisson ala Karius a Kanté na obtíž. Je čas vyhodit Mourinha?

Zdroj: waz.de

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.