Slavoj Vyšehrad má zachránit 9 nováčků. Přišli z Plzně, Baníku, Hradce, Boleslavi, Karviné i Dukly

Slavoj Vyšehrad má zachránit 9 nováčků. Přišli z Plzně, Baníku, Hradce, Boleslavi, Karviné i Dukly

Protože je Slavoj Vyšehrad před startem jarní části FNL poslední a na kontě má jen čtyři body, vedení se rozhodlo pro vydatné zimní posílení.

Již v lednu oznámil pražský klub příchod dvojice Tomáš Egert (26) a Pavel Hezoučký (20).

"Záchrana je reálná. Nezbývá, než zapomenout na nevydařený podzim, i když už v tomto období se to tady začalo tvořit celé znovu. My jako tým musíme prokázat, že to je posun správným směrem. Podle tabulky nemáme co ztratit, tak to bude chtít vstoupit do jara s čistou hlavou a snažit se každé utkání zvládnout co nejlépe. Uvidíme, kam nás to nakonec dostane,“ pronesl vytáhlý stoper Egert, jenž v minulosti prošel Libercem, Spartakem Trnava, Viktorií Žižkov, Burtonem i Oldhamem a na Vyšehrad se vrátil zhruba po třech letech.

Druhý jmenovaný ofenzivní záložník, jenž dříve vyměnil Spartu za Plzeň, by měl mít před sebou pěknou kariéru. "Pavla jsme dlouhodobě sledovali. Je považován za jeden z největších talentů ve své věkové kategorii a věřím, že i on nám pomůže se záchranou a Slavoj Vyšehrad pro něj bude nakonec přestupním můstkem do velkého klubu," zaznělo z úst představitele Vyšehradu Pavla Vandase.

V první polovině února pak zmíněný sportovní ředitel dotáhl dalších 7 nováčků. Na hostování do konce rozběhlého ročníku 2020/2021, z něhož se ve druhé lize zatím ukrojilo 12 zápasů, přišli dva obránci Karel Žilák (19) z Viktorie Plzeň a Daniel Stropek (22) z Karviné.

Záložní řadu pak rozšířili také Samuel Kulig (19) z Baníku Ostrava, Petr Hampl (21) z Mladé Boleslavi a Daniel Procházka (25) z Hradce Králové.

Soupisku pro odvetnou část FNL pak doplnili také středopolař či útočník Konrad Pawel Zaradny (23) z FK Přepeře a univerzál Josef Jakab (23) z Dukly, jenž už Slavojem v minulosti prošel.

U šemíků navíc stále pokračuje také forvard Milan Králíček (19), jenž patří Slovanu Liberec a v metropoli je zapůjčen již od léta loňského roku.

"Chtěli jsme angažovat hráče, kteří mají jednak ještě všechno před sebou, jednak mají velkou motivaci prokázat, že v dosavadní kariéře, byť byla teprve krátká, nebyly doceněny jejich schopnosti a předpoklady. A také je třeba přibrzdilo i zranění. Týká se to nejen těchto sedmi hráčů, ale i Tomáše Egerta a Pavla Hezoučkého. Poskytneme jim veškeré potřebné podmínky pro to, aby zde mohli realizovat svůj talent, dál se rozvíjet a samozřejmě i pomoci našemu mužstvu, protože pro nás je teď prioritou záchrana v soutěži. S jejich pomocí ji chceme také zvládnout," uzavřel na webu slavojvysehrad.cz funkcionář Vandas, jehož tým před pár dny nestačil v přípravě na třetí Ústí nad Labem, jemuž podlehl 1:0.

Další duel proběhne 20. února na umělé trávě v Líšni.

Kuchta může útočit na čísla Lafaty, Siegla, Svěrkoše, Komličenka, Škody, Druláka i Lokvence

Zdroj: slavojvysehrad.cz