Na karvinské půdě se pozvolna rodí jihoamerická kolonie. MFK se pochlubilo už čtvrtým Brazilcem...

Na karvinské půdě se pozvolna rodí jihoamerická kolonie. MFK se pochlubilo už čtvrtým Brazilcem...

Karviná, jež se drží mimo sestupovou zónu na jedenácté pozici, se uprostřed pracovního týdne pochlubila definitivně poslední posilou zimního období.

Stal se jí pravý bek z Brazílie Leonardo Pereira (23), jehož si sportovní úsek MFK zajistil na rok a půl do 30. června 2022.

Rychlonohý hráč dorazil do české ligy z brazilského klubu Ponte Preta, který momentálně operuje v tamní druhé nejvyšší soutěži.

Jeho příchod nebyl jednoduchý a to i proto, že se jedná o premiérové zahraniční angažmá mimo rodnou zemi...

"Byla to poměrně složitá a dlouhá jednání v mnoha ohledech. Ale jsme všichni opravdu velice rádi, že se transfer povedlo konečně úspěšně dokončit. Léa jsme měli vyhlédnutého dlouho, jde o velmi kvalitního fotbalistu. Nejdůležitější bude jeho aklimatizace tady v Česku," pronesl na stránkách mfkkarvina.cz sportovní ředitel Lubomír Vlk.

Pro Karvinou se jedná o čtvrtého Brazilce na soupisce. Kouč Juraj Jarábek již pracuje s obráncem Eduardem Mendesem, záložníkem Jeanem Mangabeirou a útočníkem Rafaelem Tavaresem, jenž proměnil dva starty v základu ve dvě branky.

"Musí se dát dohromady, sžít se s prostředím. Věřím, že mu jeho krajané z kabiny pomůžou s adaptací a potom už to bude jen na něm," pokračoval funkcionář MFK.

A co první dojmy samotné čerstvé akvizice? "Když jsem vystoupil z letadla, tak to bylo něco neuvěřitelného. Nejméně jsem zažil 10 stupňů Celsia, tento teplotní skok je pro mě krutý. Musím si zvyknout. Jinak první pocity jsou pozitivní a moc mi pomáhají moji noví brazilští spoluhráči. Za to jim chci poděkovat,“ uzavřel Pereira, jehož první ohlasy nabídl web mfkkarvina.cz.

Nejbližší ligový zápas čeká Karvinou 21. února v domácím prostředí proti Slovanu Liberec. Že by přišel debut již v neděli? Teoreticky se tak stát může.

Zdroj: mfkkarvina.cz