Řeči o milionovém platu a údajných problémech mezi mnou a panem Vrbou jsou úplně mimo, deklaruje Rosický

Řeči o milionovém platu a údajných problémech mezi mnou a panem Vrbou jsou úplně mimo, deklaruje Rosický

Čtyřicetiletý představitel Sparty Tomáš Rosický se na svém Instagramu rozpovídal o volbě nového letenského trenéra a vyvrátil mediální šum i spekulace, podle nichž neměl mít o Pavla Vrbu zájem a měl preferovat angažování volného Michala Bílka.

"Chtěl bych vám říct, že spekulace o údajných problémech mezi mnou a Pavlem Vrbou jsou zcela mimo. Stejně jako domněnky, že jsem ho jako trenéra nechtěl. Danielovi Křetínskému jsem Pavla Vrbu navrhl do pozice hlavního kouče já sám," deklaroval na svém instagramovém účtu bývalý kapitán české reprezentace.

Některé zvěsti ho skutečně netěšily. "Rád bych, aby mi někdo vysvětlil pádné důvody pro to, abych spolupracoval s trenérem, se kterým bych přitom pracovat nechtěl. Proč bych dělal práci někde, kde bych věděl, že můj hlas není slyšet? Jaké by to prosím bylo pro člověka, který působil 16 let v Anglii a Německu? Proč bych potom měl nadále pokračovat ve funkci?," ptal se "Malý Mozart".

"Oba máme s trenérem jedno společné, chceme vyhrávat. A věřím, že budeme. Nenechávám do mých rozhodnutí promlouvat emoce, pocity a nerozhoduji se podle toho, co je dobré pro mě, ale v duchu toho, co si myslím, že je dobré pro Spartu. Moje osobní pocity dávám úplně stranou a pracuju s fakty. A podle mého názoru Sparta momentálně potřebuje Pavla Vrbu. Trenéra, který ví jak vyhrát, což už ve své trenérské kariéře mnohokrát ukázal. Sám trenér vidí tým tak, že má dostatečnou kvalitu, aby splnil naše předsezónní cíle. Oba v týmu vidíme potenciál do budoucna. I proto Pavel Vrba nepřišel okamžitě s tím, že musíme mužstvo za každou cenu posílit. Je srozuměn s naší strategií, ví, jaké kroky jsme do teď udělali a proč a jaké kroky by měly nastat," ozřejmil na svém Instagramu muž zodpovědný za přestupovou politiku slavné tuzemské značky z Letné.

K rychlé dohodě došlo i ohledně gáže, s tím, že explzeňský stratég se podle jeho slov v žádném případě nepřibližuje lukrativnímu platu Jindřicha Trpišovského, jenž sedí na lavičce největšího konkurenta.

"Co se týká financí, byli jsme hotoví za 15 minut. Jediný trenérův požadavek při vyjednávání byl přivést si dva asistenty, na které je zvyklý a dlouho s nimi spolupracuje. Trenér akceptoval náš první návrh, což svědčí o tom, že ho nejvíce zajímala hlavně sportovní stránka. Vidí tým, který má kvalitu, hráče se kterými může vyhrát a že ho zajímá rozvoj našeho týmu a strategie. Spekulace o jeho údajném milionovém platu jsou úplně mimo," zakončil odchovanec Sparty se třemi českými a jedním německým titulem.

Dočkal může sehrát v celém procesu budování silného klubu stále velkou roli, tvrdí Rosický

Zdroj: instagram.com/t7.official