Rosický se do Čech nevracel, aby měnil český fotbal: Můj zájem a cíl byl a je vyhrávat se Spartou trofeje

Rosický se do Čech nevracel, aby měnil český fotbal: Můj zájem a cíl byl a je vyhrávat se Spartou trofeje

Tomáš Rosický, jehož zaměstnavatel sídlící na třídě Milady Horákové se bude v sobotu na zlínské Letné pokoušet o třetí tříbodový zisk v řadě, oslovil prostřednictvím svého Instagram účtu sparťanské fanoušky, které ubezpečil, že svou ozdravnou cestu za lepší Spartou pořád nevzdal.

"Když jsem se do Česka vracel, nebylo to proto, abych měnil český fotbal, ale můj zájem a cíl byl a je vyhrávat se Spartou trofeje. A pomoct vybudovat silnou Spartu, která bude stát na jasných základech a o které se bude moci v budoucnu opřít. Mým cílem je, abychom se v celkovém klubovém nastavení co nejvíce jak jen to půjde přiblížili evropským klubům. Tyto kroky potřebují čas a já jsem od začátku mluvil zcela jasně o strategickém nastavení a jednotlivých krocích, které bude třeba udělat. A ty kroky se podle mě jednoznačně dějí. Pro někoho možná pomaleji, než by si představoval, ale posouváme se podle mě správným směrem," sdělil funkcionář druhého týmu Fortuna:ligy, který ztrácí po devatenácti kolech na vedoucí Slavii deset bodů.

Výměnu hlavního trenéra i jeho realizačního týmu vysvětlil tak, že již delší dobu pozoroval negativní výkonnostní trend a podle jeho slov v něm přestala být energie. "Spekulace o problémech v kabině, konfliktech hráčů s trenérem a odstřelení trenéra hráči jsou zcela mimo. Já jsem s týmem každý den a nedovolil bych, aby se něco takového stalo. Stejně tak s hráči nekonzultuji, kdo by měl být jejich nový trenér. Hráčům v žádném z jarních zápasů nelze upřít snaha a zaujetí, ale herní projev prostě nebyl dobrý. To, že je tým zdravý, jsme viděli v posledních dvou zápasech. Kluci jsou schopni otáčet nepříznivé stavy, a to dokáže jen tým, který táhne za jeden provaz a má charakter. S problémy mezi sebou by neměli šanci zápasy v Olomouci a s Karvinou otáčet. Sparta je momentálně silným jednotným klubem, který má po příchodu Františka Čupra do pozice generálního ředitele jasně nastavené procesy. A cíl nás všech, kteří ve Spartě pracujeme, je, aby se neustále rozvíjela a posouvala kupředu. Stejně tak je jednoznačně v plánu, aby se rozvíjel náš tým i naše zázemí, abychom naplnili naše ambice," pokračoval letenský představitel.

Rosický současně informoval, že mu na osobním mediálním obrazu nezáleží. Jeho ambicí není držet se židle za každou cenu. "Ale nepravdivé útoky a výmysly nemohu nechat bez povšimnutí. Moje jediná ambice je se Spartou vyhrávat. Abychom měli radost z naší práce my v klubu i naši fanoušci. Nebude se měnit nastavená strategie, tak jak se často v minulosti stávalo. V roli sportovního ředitele nemůžete logicky být úspěšní se všemi hráči, protože jich hraje pouze 11 a vy přitom chcete mít kádr s 22 – 25 hráči. V týmu musí být konkurence a hráči si musejí šlapat na paty a vědět, že nikdo nemá nic jistého a že každý trénink i zápas musí každý makat vždy na plno. Čili kritizujte mě a mé kroky, o kterých pochybujete. To je naprosto v pořádku. Já jsem se zodpovědnosti nikdy nezříkal. Ale dávejte prosím pozor na názory a spekulace některých samozvaných expertů, insiderů a dalších lidí, kteří se vás snaží přesvědčit, že mají z klubu zaručené informace. Věřte, že většinou správné informace nemají. Budu se snažit být otevřenější a účastnit se například debat se sparťanskými fanoušky," slíbil na svém Instagramu "Rosa".

Dočkal může sehrát v celém procesu budování silného klubu stále velkou roli, tvrdí Rosický

Zdroj: instagram.com/t7.official

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.