Stále jen 20 let, ale do absolutního norského rekordmana Solskjaera už mu chybí pouhá jedna trefa...

Stále jen 20 let, ale do absolutního norského rekordmana Solskjaera už mu chybí pouhá jedna trefa...
OBSAHUJE VIDEO

Hvězda Erlinga Haalanda září stále zřetelněji a zřetelněji. Jen za norskou reprezentaci, která patří k evropskému průměru, nasázel v roce 2020 v rámci čtyř startů 6 branek a co teprve jeho bilance v Dortmundu...

K tomuto datu přetavil bývalý forvard Bryne, Molde a Salzburgu 26 pobytů v základní sestavě ve 28 bundesligových tref, což je úctyhodné.

A v Lize mistrů je na tom velice podobně. Mladík, jenž za tým BVB skóroval už i v Německém poháru a Superpoháru, je po sedmi vystoupeních na 10 brankách a skutečně se z nej stává postrach celého Starého kontinentu.

Ať už působil v Rakousku nebo Německu a nastoupil proti Seville, Bruggám, Zenitu Petrohrad, Laziu Řím, Paris Saint-Germain, Neapoli, Liverpoolu či Genku, vždy dokázal rozvlnit síť.

Byť je mu pořád jen 20 let a oslava jednadvacátých narozenin ho čeká až v létě, v žebříčku nejlepších norských střelců Ligy mistrů je sakra vysoko.

V nejprestižnější evropské soutěži již celkem úřadoval osmnáctkrát, což je stejná bilance, s jakou se s renomovanou soutěží loučil dlouhán John Carew, jenž svého času oblékal trikoty Valencie, AS Řím, Besiktase či Lyonu.

Držitelem rekordu je současný manažer Rudých ďáblů z Old Trafford Ole Gunnar Solskjaer, jehož konto v Champions League zdobí 19 tref. Slavného žolíka Manchesteru United by tak klidně mohl vyrovnat ještě v rámci dvojzápasu se Sevillou.

Sám Haaland se po vyloupení Sevilly, již pomohl potopit dvěma přesnými zásahy, nechal slyšet, že ho den předtím inspiroval hattrick o dva roky staršího francouzského mistra světa ve službách Paris Saint-Germain Kyliana Mbappého.

"Díval jsem se na Mbappého a musím říct, že vstřelil několik pěkných gólů. Takže to byla pro mě extra motivace od něj. Bylo to pěkné," uvedl pro CBS Sport ve Vestfálsku usazený kanonýr, jemuž mimochodem chybí jeden gól k tomu, aby ostrostřelce z Parku princů vyrovnal v počtu pohárových branek před završením jednadvaceti let.

Podcast: United v problémech, Arsenal ve formě a příšerný Thiago. Jak Slavia porazí Leicester?