Kdysi byl považován za největší talent v Evropě. Jak se Tielemansovi podařilo naplnit vysoká očekávání?

Kdysi byl považován za největší talent v Evropě. Jak se Tielemansovi podařilo naplnit vysoká očekávání?

V dresu "Lišek" z Leicesteru se dnes proti Slavii postaví i jeden velmi zajímavý středopolař. Youri Tielemans je dlouhodobě řazen mezi největší talenty světového fotbalu. Je to však právem?

Youri Tielemans se od svého vstupu mezi profesionální fotbalisty řadí mezi uznávané mladé prominenty. V dresu mateřského Anderlechtu nastupoval již od šestnácti let, což z něj činí čtvrtého nejmladšího debutanta v Jupiler Pro League a nejmladší belgického hráče v Lize Mistrů. Postupně zastával i funkci kapitána a za výkony v sezoně mu byla udělena cena pro nejlepšího belgického profesionálního fotbalistu.

Zájem těch nejbohatším a nejvlivnějších týmů Evropy na sebe logicky nenechal dlouho čekat. Zvlášt když byl Tielemans často označován za největší talent starého kontintetu. Jeho cesty však zamířili do Monaka a zde přišly i první komplikace. Nadějný středopolař, který do daňového ráje zamířil za 25 milionů euro ve Francii vyhořel. France Football jej označil za jeden největších propadáků sezóny. Hype byl pomalu pryč a bylo nutné sáhnout po změně.

Následoval restart. A ačkoliv se opět mluvilo o velkých klubech v čele s Manchestrem United lišák ve středu zálohy zvolil nečekaně Leicester City. A tentokrát šlo o oboustranné terno! Belgický kreativec nejprve zamířil do Anglie formou hostování, které se pak proměnilo ve 40 milionový přestup. V Leicesteru ovšem nelitují ani jedné libry. Tielemans okamžitě s Ndidim a Maddisonem vytvořil mezi nejkvalitnější středovou řadu v Premier League.

A jedno je jisté. Hvězdná predikce se začíná pomalu, ale jistě naplňovat.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.