Tři vyhrané zápasy ještě neznamenají vůbec nic, tvrdí Vrba. Jak hodnotil Karabce, Kozáka či Wiesnera?

Tři vyhrané zápasy ještě neznamenají vůbec nic, tvrdí Vrba. Jak hodnotil Karabce, Kozáka či Wiesnera?
OBSAHUJE OHLASY

Pavel Vrba (57) oslavil na zlínské Letné 250 odkoučovaných zápasů. Ve Spartě je zatím stoprocentní, všechny tři zápasy na lavičce slavného "S" se mu podařilo vyhrát a to poslední proti Ševcům i poprvé s čistým kontem. O čem všem bývalý stratég české reprezentace hovořil na pozápasové tiskové konferenci, jejíž ohlasy přinesl web sparta.cz?

O slovech Bohumila Páníka, že Sparta dostává tvář...

"Děkuji mému kolegovi Bobovi Páníkovi za pochvalu. Na druhou stranu jsou to pouze tři zápasy. Já tvrdím, že se k tomu můžeme víc vyjadřovat, pokud to bude po deseti zápasech. Tři zápasy znamenají, že jsme v pohodě, ale neznamená to vůbec nic.

O tom, že mu v sobotu chybělo hned 9 hráčů...

"Já už při příchodu jsem říkal, že si myslím, že kádr Sparty je velmi silný. Víte, že někteří hráči chyběli kvůli kartám, to tak v průběhu soutěže je. Naštěstí pro mě má Sparta dostatečně široký a kvalitní kádr. Proto i tak velký počet absencí nám umožňuje dát prostor dalším hráčům, kteří kvalitu mají a k vítězství nám pomohli. Kádr je správný, dobrým ukazuje se, že to je dobře."

O Adamu Karabcovi, který nahradil vykartovaného Dočkala...

"Já ho pořádně znám deset dní. Vy ho znáte určitě déle, víte, že předpoklady má a že to je kvalitní hráč. Ukázal to a dokázal, že je doopravdy velký talent Sparty."

O tom, jestli je nyní Libor Kozák útočníkem číslo 1...

"Nikdo není prvním hráčem na žádném postu ve Spartě. Jsou to všechno kvalitní hráči. Všichni bojují o své místo. Říkat o někom, že je první hráč, je obrovská troufalost. Je tam spousta hráčů, kteří jsou na daný post první. Je jich dvacet nebo dvacet tři a všichni jsou první."

O tom, že by si Tomáš Wiesner mohl udržet místo v sestavě...

"Já budu odpovídat pořád stejně. Hráči do Sparty nechodí za zásluhy ale na základě toho, že jsou vybraní díky výkonům ve svých klubech. Bylo by špatné, kdyby to naopak neukazoval. On to ukazuje, je to dobře a je vidět, že zaslouženě do Sparty přišel."

Sparta s klidem vyhrála ve Zlíně, Pardubice porazily Baník. Tři body má i Slovácko, v Olomouci rozhodl Chytil

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.