My jsme Sparta a soupeř by měl čekat na to, co vymyslíme my a bránit nás, ne naopak, hlásí Čelůstka

My jsme Sparta a soupeř by měl čekat na to, co vymyslíme my a bránit nás, ne naopak, hlásí Čelůstka

Zatímco v roce 2009 ještě Ondřej Čelůstka bojoval proti Spartě ve zlínském dresu, po téměř 12 letech se naopak pral v rudém dresu a byl i u třetí výhry nového letenského trenéra Pavla Vrby v řadě.

Zkušený stoper s bohatou zahraniční minulostí o víkendu pomohl v Baťově městě k čistému kontu. "Těšil jsem se moc, někdo z fanoušků mi to dokonce spočítal přesně na dny, jak dlouho to je, kdy jsem tu naposledy hrál. Shodou okolností to bylo taky proti Spartě. O to zajímavější ten návrat byl. Jsem rád, že jsme to zvládli vítězně, že tu Sparta vyhrála! A navíc jsem rád i za to, že jsme nedostali gól! Návrat do Zlína tedy hodnotím pozitivně," vyprávěl na stránkách sparta.cz český reprezentant.

Svého času byli Ševci pro dvanáctinásobného šampiona české ligy neoblíbeným soupeřem. V poslední době už to příliš neplatí. "Myslím si, že ano. Hrajeme odvážně, hrajeme dopředu, dovolíme si, překonáváme soupeře. Je to znát, věříme si hodně. Jsem rád, že jsme zvládli začátek zápasu, dali jsme první gól a tím jsme se zklidnili. Poločas mohl být i tři nebo čtyři nula, takhle to bylo o půli ještě otevřené, jeden gól by to zdramatizoval. Ale zvládli jsme to dobře, předvedli jsme tu dobrý výkon," vrátil se k úspěšné sobotě stoper, jehož mladší bratr hraje za Pardubice.

Co po mužstvu nástupce Václava Kotala herně chce? "Hrajeme dopředu, otvíráme si hřiště a chodíme nahoru ve velkém počtu. Nečekáme na soupeře, my jsme Sparta a soupeř by měl čekat na to, co vymyslíme my a bránit nás, ne naopak. I když je to někdy náročné a vzadu se hraje otevřeně, někdy se gól inkasuje, ale při tomhle herním stylu jsme schopni dát víc gólů. Lidi to baví a je to pěkný fotbal," uzavřel jednatřicetiletý střední obránce s minulostí v tureckém, italském, anglickém i německém prostředí, jehož nynější klub čeká na konci února domácí střet s předposlední Příbramí, která už čeká na triumf dlouhých devět utkání.

Můj návrat na hřiště už není moc reálný, tvrdí ředitel Opavy Zavadil. Věří v záchranu pod taktovkou Kováče?

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.