Nezmar opět lovil v Česku. Jarolím už Túlia v Boleslavi nepotřeboval, Brazilec míří za Horou do Podbeskidzie

Nezmar opět lovil v Česku. Jarolím už Túlia v Boleslavi nepotřeboval, Brazilec míří za Horou do Podbeskidzie

Nový poradce polského klubu TS Podbeskidzie Bielsko-Biala s funkcionářskou minulostí na stadionu U Nisy a v Edenu Jan Nezmar přivede do Ekstraklasy další tvář z české nejvyšší soutěže.

Celek, který v jarní části polské lig ještě neprohrál a po dvou výhrách a dvou remízách opustil poslední příčku tabulky, by měl posílit dvaadvacetiletý brazilský univerzál Marco Túlio.

Kanárek, jehož doménou je defenziva, je vítězem loňské Tipsport ligy a ve zdejším prostředí operoval již pár let - již v létě 2017 si totiž připsal svá první vystoupení za druholigovou Vlašim.

V Mladé Boleslavi, jejíž kádr rozšířil před více než dvěma lety, již zadák s pětadvacítkou na zádech až tolik neprorazil a v kalendářním roce 2021 za ni ani nenastoupil.

V probíhající ligové sezoně 2020/2021 naskočil pod Jozefem Weberem a Karlem Jarolímem jen do 13 soubojů, které přetavil v jednu branku a tři žluté karty.

Nezmar a spol. jsou však přesvědčení, že v něm něco vězí a Túlio by mohl v novém trikotu debutovat již šestadvacátý únorový den, kdy se Bielsko-Biala představí na hřišti třetího Rakówa Czestochowa.

P.S.: Již pře pár týdny přivedlo Podbeskidzie bývalého hráče Plzně, Slavie i Rigy Jakuba Horu, který už má v polské lize na kontě čtyři starty, 208 odehraných minut a jeden přesný zásah.

Sešívaní, dávejte si na King Power Stadium pozor! Lišky zdobí nejvíce proměněných penalt v Premier League

Zdroj: Deník Sport