Řekli mi, že jsem starý a už nemůžu hrát na nejvyšší úrovni v nejlepších klubech. To mě skutečně naštvalo, přiznal Suárez

Řekli mi, že jsem starý a už nemůžu hrát na nejvyšší úrovni v nejlepších klubech. To mě skutečně naštvalo, přiznal Suárez
OBSAHUJE OHLASY

Luis Suárez strávil v dresu Katalánců šest sezon, v každé vždy dokázal nasázet přes dvacet branek a za tu dobu se stal třetím nejlepším střelcem Blaugranas v historii. V létě už to bude rok, co se s ním Barcelona nečekaně rozloučila.

„Řekli mi, že jsem starý a už nemůžu hrát na nejvyšší úrovni v nejlepších klubech. To mě skutečně naštvalo. Oznámili mi, že už se mnou nepočítají. Myslím, že jsem si zasloužil za odvedenou práci určitou dávku respektu,“ uvedl Uruguayec v rozhovoru pro France Football. Jeho slova citoval web sport.ceskatelevize.cz.

Uruguayec v katalánském klubu nastoupil k 283 zápasům a vstřelil 195 branek. O konci se dozvěděl z telefonického rozhovoru s novým trenérem Ronaldem Koemanem. „Barcelona mě prostě vykopla. Kdybych v klubu nic nepředváděl tři čtyři sezony, chápal bych to. Ale já dával dvacet branek každý ročník. Měl jsem vždy dobré statistiky a přede mnou byl pouze Lionel Messi. Držel jsem si úroveň v Barceloně šest let a dělal jsem, co se ode mě očekávalo,“ nechápal rozhodnutí klubu.

Suárez se tak stěhoval do Atlética Madrid, se kterým po 23. kole vévodí tabulce nejvyšší španělské soutěže a v tabulce střelců se se šestnácti góly přetahuje o první místo s Messim. „Po letech v Barceloně jsem chtěl ukázat, že jsem pořád schopný hrát na nejvyšší úrovni. Hlavní věc je hlava. Být silný mentálně vám pomůže otočit některé složité situace. Byla to vždy jedna z mých charakteristik. Nevzdat se ani v nejtěžších momentech,“ dodal čtyřiatřicetiletý útočník.

Slavia v Leicesteru a na Slovácku, Sparta s Příbramí, Plzeň v Brně, LM: Atlético - Chelsea, PL: City - West Ham!

Zdroj: ceskatelevize.cz

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.