Slavisté odvrátili fiasko na Slovácku, Mladá Boleslav ukončila čekání na výhru

Slovan Liberec v rámci tradiční ligové páteční předehrávky porazil Pardubice díky povedené první půli vysoko 4:1. Na hřišti poslední Opavy zvítězil Jablonec v sobotu po obědě 1:0. Baník díky proměněné penaltě Stronatiho v 86. minutě remizoval s Teplicemi, stejný výsledek byl k vidění i v souběžně hraném utkání Bohemians - České Budějovice. Plzeň porazila Zbrojovku Brno 1:0. Mladá Boleslav konečně zabrala za tři body. Zlín vyraboval Olomouc. Slavia v krásném zápase otočila proti Slovácku.

Slovan Liberec - Pardubice:
Pardubice se v prvním poločase proti Liberci snažily a vypracovaly si své šance, pod Ještědem ale zažívají doslova "den blbec". Slovanu padlo do sítě takřka všechno. Skóre otevřel v šesté minutě Sadílek, o sedm minut později zvýšil na 2:0 Ondřej Karafiát. Ten po nepovedeném podzimu ve Slavii potvrdil formu a zvýšil na 3:0.

Ligový nováček mohl před poločasem alespoň skóre snížit a mít teoretickou šanci na bodování, penaltu ovšem neproměnily a fotbalové přísloví "nedáš, dostaneš" poté potvrdil opět Michal Sadílek, který dal Pardubicím gól do šatny na 4:0.

Hosté se ale úplně nesesypali a po přestávce svou neproměněnou penaltu napravil David Huf, který snížil na 1:4. Nakonec se ale jednalo pouze o kosmetickou úpravu skóre již rozhodnutého zápasu, ve zbytku utkání žádný další gól nepadl a Liberec tak potvrdil dobrou jarní formu, Pardubice naopak po skalpu Baníku prohrály a za týden doma hostí rozjeté Slovácko, Liberec naopak zavítá do Příbrami.

Opava - Jablonec:
Poslední Opava před týdnem senzačně porazila České Budějovice a připsala si teprve druhou výhru v sezóně, i přesto je ale tato sezóna pro tým Radoslava Kováče jedno velké utrpení. Jablonec ještě nedávno okupoval druhou příčku, v posledních čtyřech zápasech ovšem nedokázal zvítězit a jeho postavení v tabulce se zhoršuje.

Jako favorit určitě nastoupil v Opavě právě tým Petra Rady a to i navzdory rozdílné formě obou celků, v první půli to ale na hřišti neukázal. Po poměrně vyrovnaném poločase se týmy rozešly do kabin za bezbrankového stavu. Ten prolomil krátce po pauze jablonecký útočník Martin Doležal, jenž otevřel skóre.

Po dvaceti minutách pak sice srovnal opavský útočník Tomáš Smola, jeho radost ale zkazil videorozhodčí, který zneplatnil jeho gól kvůli ofsajdu. Na legální gól se ale Opava nezmohla a doma proto podlehla Jablonci 0:1. Zda se tým Petra Rady vrátil do dobré formy a Opava zpět na starou vlnu se projeví až v dalších zápasech.

Bohemians Praha 1905 - Dynamo České Budějovice:
Klokanům se v posledních týdnech dařilo velmi dobře, dobrou formu si ale pokazil před týdnem v Plzni, kde prohrál 1:3. České Budějovice na tom byly ale velmi podobně, do jarní části vstoupily výborně, před týdnem ale podlehly poslední Opavě.

První poločas nabídl nějaké šance, zejména ze strany hostů, skóre se ovšem zatím nezměnilo. Bezbrankový stav byl ale prolomen až v 72. minutě, hostujícího gólmana Vorla prostřelil Klokan Bartek. Na jeho gól ovšem brzy poté zareagoval z penalty Čolič, jenž deset minut před koncem srovnal na 1:1. Za tohoto stavu se i oba týmy rozešly.

Oba týmy tak získaly důležitý bod a nachází se tak i nadále poměrně bezpečně ve středu tabulky, Dynamo je na tom však o poznání lépe, na Klokany má momentálně šestibodový náskok.

Baník Ostrava - Teplice:
Ve stejný čas jako v Ďolíčku zahájil rozhodčí zápas i na Baníku, který hostil Teplice. Těm se na jaře vůbec nedařilo, před týdnem ale nečekaně doma remizovaly s mistrovskou Slavií 1:1. Špatnou formou ale disponuje i Baník, který před týdnem nestačil na Pardubice, v týdnu ale zase zvládl pohárový souboj s Třincem.

V první půli ale diváci (i když jen v televizi) žádné branky neviděli. Baník byl na úvod druhé půle aktivnější, skórovaly však Teplice. Skóre otevřel v 69. minutě teplický obránce Moulis. Baník měl na kopačkách srovnání, Zajícovu gólovou šanci ale zneškodnil teplický obránce, který míči zabránil na brankové čáře.

Teplicím ale vedení do konce zápasu nevydrželo, Baník totiž v 87. minutě proměnil penaltu a vyrovnal na 1:1. Autorem branky byl obránce Patrizio Stronati. Skláři však i přesto možná získaly důležitý bod v boji o záchranu. Zvlášť s ohledem na několik gólových šancí Ostravanů ve druhém poločase.

Zbrojovka Brno - Viktoria Plzeň:
Důležité utkání bylo na programu v Brně. Zbrojovka se po prohře v Olomouci pokusila na vlastním stadionu urvat nějaké body ze zápasu s favoritem z Plzně, který se ovšem nachází ve špatné formě. Brno to ale na favority umí, letos už porazilo Slovácko a Jablonec a remizovalo se Slavií.

Zbrojovka vyšla do utkání sebevědomě a rozhodně v prvním poločase nevypadala jako žádný otloukánek. Brno mělo své šance, nejblíže ke gólu měla ale kvůli chybě Jakuba Brabce, jenž si div nevstřelil vlastní branku. Několik šancí měla ale i Plzeň, gól však zatím žádná strana nevstřelila a do kabin se tak šlo za bezgólového stavu.

Vyrovnané utkání pokračovalo i ve druhé půli a šance mělo i Brno, prosadila se však pouze Plzeň, konkrétně Jean David Beauguel. Viktoria tak porazila Zbrojovku těsně 1:0.

Mladá Boleslav - Karviná:

Nejdelší ligové čekání na výhru Mladé Boleslavi je konečně u konce. Obětí se stala Karviná, která naopak na výhru čeká již zápasy. Domácí nechtěli nechat nic náhodě a udeřili mezi 19. a 27. minutou. Nejprve se z penalty prosadil Ladra a o osm minut později i ligový navrátilec Zmrhal. Boleslav měla i další šance, hrozil především aktivní Malinský. Naopak na druhé straně své šance neproměnili Papadopulosem, Mangabeirou nebo Hercem neproměnili. Karel Jarolím a jeho družina slaví první výhru, která mužstvo z města Škodovky vytáhla na první nesestupovou pozici tabulky.

Sigma Olomouc - Zlín

Proslulé "Zlínské jaro" tentokrát zahrálo do pozitivních not. Rozhodla o tom penaltová branka Potočného, který zužitkovat nařízenou penaltu po faulu Beneše na Poznara. Olomouc se hnala za vyrovnáním především aktivitou Beneše a Mihalíka, ale hosté se mohli spolehnout na jistého Dostála. Marná a nedotažená snaha o vyrovnání navíc otevírala prostory pro navýšení náskoku, o které se snažil opět Potočný a velmi aktivní Dramé. Zlín si připsal druhou výhru v řadě a pomalu, ale jistě zastavuje svůj pád tabulkou. Olomouc vyšla doma v lize poprvé naprázdno od loňského června.

1.FC Slovácko - Sk Slavia Praha

Ligový šlágr, který měl doslova všechno! Domácí poslal do vedení překvapivým přetaženým centrem Lukáš Sadílek, který tak navázal na svého bratra Michala, který v pátek dvěma goly sestřelil Pardubice. Slavia vyrovnala v 36. minutě, kdy nařízenou penaltu proměnil Nico Stanciu. Sympaticky hrající Slovácko se ovšem nezdávalo a na konci poločasu bylo odměněno rohem Sadílka, který se díky Kalabiškově prodloužení dočkal, až k ex-sparťanskému Kadlecovi, který jej na zadní tyči vměstnal do branky opařeného mistra.

Sešívaní poté přežili klinickou smrt, když je Kolář podržel při úniku Jurečky a poté je nakopla i povedená střídání. Aktivní dříč Masopust sice před odkrytou brankou sestřelil Simu, to ovšem hosty nakonec mrzet nemuselo. Ve 72. minutě totiž krásným přímým kopem vyrovnal hrdina zápasu Stanciu. Definitivní tečku obratu dala golová hlavička střídající Lingra, který využil v 81. minutě centr Bořila. Slavia se na Slovácku nadřela a využila euforii z postupu Evropské ligy, na Slovácku se, ale pořádně nadřela.

Fortuna liga, 21. kolo:

Slovan Liberec - Pardubice 4:1 (4:0)

Branky: 6. a 45+2. Sadílek, 13. a 25. Karafiát - 50. Huf
Neproměněná penalta: 41. Huf (Pardubice)
Žluté karty: 39. Chaluš – 41. Surzyn, 72. Petráň, 80. Huf
Domácí: Knobloch – Fukala, Jugas, Chaluš, Mikula – Karafiát (82. Cancola), Sadílek, Mara (68. Faško) – Pešek (82. Michal), Rabušic (56. Rondić), Mosquera (56. Nečas), trenér: Hoftych
Hosté: Boháč – Prosek (27. Petráň), Šejvl, Toml, Surzyn – Jeřábek (27. Čelůstka) – Tischler (46. Pfeifer), Hlavatý, Solil, Kostka (60. Cadu) – Černý (27. Huf), trenér: Krejčí
Diváci: 0
Rozhodčí: Pechanec – Blažej, Caletka

Opava - Jablonec 0:1 (0:0)

Branka: 51. Doležal
Žluté karty:
Domácí:
Fendrich – Březina (46. Kania), Kulhánek, Didiba – Mondek (83. Hrabina), Nešický, Tiéhi, Hellebrand (63. Řezníček), Žídek – Smola, Rataj (46. Dedič), trenér: Kováč
Hosté: Hanuš – Holík, Kubista, Zelený, Krob – Pleštil (76. Haitl), Považanec, Hübschman, Kratochvíl, Podaný (69. Hrubý) – Doležal (83. Schranz), trenér: Rada
Diváci: 0
Rozhodčí: Machálek – Horák, Lakomý

Bohemians Praha 1905 - Dynamo České Budějovice 1:1 (0:0)

Branka: 72. Bartek - 79. Čolič (pen.)
Žluté karty: 76. Bartek, 83. Jindřišek – 36. Havel
Domácí:
Le Giang – Bederka, Hůlka, Krch (86. Novák) – Vaníček (46. Bartek), Jindřišek, Hronek (86. Keita), Květ, Vondra – Pulkrab (46. Dostál), Necid (80. Puškáč), trenér: Klusáček
Hosté: Vorel – Čolić, Králik, Talovierov (75. Mršić), Skovajsa – Valenta (87. Čavoš), Javorek (68. Vais), Havel, Havelka – Brandner, Alvir, trenér: Horejš
Diváci: 0
Rozhodčí: Hocek – Paták, Hrabovský

Baník Ostrava - Teplice 0:1 (0:0)

Branka: 86. Stronati (pen.) - 69. Moulis
Žluté karty: 44. Kučera, 55. Mazuch, 60. Fortelný, 76. Moulis (všichni Teplice)
Domácí:
Laštůvka – Fillo, Svozil, Stronati, Ndefe (80. Pokorný) – Buchta (38. Sor), Jánoš, Tetour, Holzer (46. Juroška) – Šašinka (80. Mena), Zajíc, trenér: Kozel
Hosté: Čtvrtečka – Vondrášek, Gabriel, Mazuch, Černý – Jukl, Fortelný (78. Knapík), Macej (90+2. Hyčka), Kučera (88. Trubač), Moulis (78. Radosta) – Mareš, trenér: Kučera
Diváci: 0
Rozhodčí: Ginzel – Flimmel, Dohnálek

Zbrojovka Brno - Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)

Branka: 68. Beauguel
41. Čermák (Viktoria Plzeň)
Domácí:
Šustr – Moravec (88. Endl), Šural, Hlavica, Záhumenský (77. Fila) – Pachlopník (63. Štepanovský), Sedlák, Bariš, Přichystal (88. Šumbera) – Růsek – Hladík (88. Texl), trenér: Dostálek
Hosté: Staněk – Havel, Kaša, Brabec, Limberský – Čermák, Bucha, Šulc (90+1. Káčer) – Kayamba (60. Ba Loua), Beauguel (78. Ondrášek), Falta (90+1. Mihálik), trenér: Guľa
Diváci: 0
Rozhodčí: Orel – Kříž, Vaňkát

MLADÁ BOLESLAV - KARVINÁ 2:0 (2:0)

Branky: 19. Ladra, 27. Zmrhal

Žluté karty: Malínský - Tavares, Santos, Herc

Domácí: Jakub Diviš – Douděra, Takács, D. Šimek, Preisler – Matějovský (C) (69. Jirásek), Dancák – Malínský (60. Skalák), Ladra (90+1. Mašek), Zmrhal – Michal Škoda (90+1. Drchal)

Hosté: Bolek – Jursa (80. Mikuš), Santos, Šindelář, Mazáň (46. Siňavskij) – Smrž (46. Mangabeira), Herc – Čmelík (46. Ostrák), Tavares, Bartošák – Papadopulos (C) (69. Haša)

Divácí: 0

Rozhodčí: Ondřej Berka – Petr Antoníček, Jakub Mojžíš

sigma olomouc - zlín 0:1 (0:1)

Branky: 23. Potočný

Žluté karty: Greššák (Olomouc)

Domácí: Mandous – Sladký, R. Hubník (C), Beneš, Vepřek (60. Hála) – P. González (84. Breite), Greššák (60. Zahradníček), Houska – Chytil, Nešpor, Mihalík (59. Daněk)

Hosté:S. Dostál – Simerský, P. Buchta, Procházka, Fantiš (88. Cedidla) – Hlinka, Conde, Janetzký (62. Jiráček) – Dramé (88. Čanturišvili), Poznar (C) (33. Jawo), Potočný

Divácí: 0

Rozhodčí: Hrubeš – Dobrovolný, Váňa

1.FC slovácko - slavia praha 2:3 (1:2)

Branky: 11. L. Sadílek, 45+1. Mich. Kadlec - 36. Stanciu, 72. Stanciu, 81. Lingr

Žluté karty: M. Petržela, Mich. Kadlec, Kubala - Kuchta, Deli, Kúdela

Domácí: Nemrava – Reinberk, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Kalabiška – V. Daníček, Havlík, L. Sadílek, M. Petržela (83. Kubala) – Kohút (68. Cicilia) – Jurečka (83. Divíšek)

Hosté:O. Kolář – Bah (63. Masopust), Deli, Zima (63. Kačaraba), Bořil (C) – Provod, Oscar – Sima, Stanciu (85. Kúdela), Olayinka (90. Hromada) – Kuchta (63. Lingr)