Trpišovský chválil Slovácko. Je to tým, který má jasný rukopis, smeká před těžkým soupeřem

Trpišovský chválil Slovácko. Je to tým, který má jasný rukopis, smeká před těžkým soupeřem
OBSAHUJE VIDEO

Na Slovácku jeho Slavii prožila nefalšovaný thriller. Po prvním poločase obhájce titulu prohrával a strachovat se musel, až do závěrečného hvizdu. Slávisté nezaváhali a navýšili svůj náskok na čele na pohodlných jedenáct bodů.

Slavia vstupovala do zápasu s obrozeným Slováckem nadopována velkolepou výhrou na Leicesteru. Trenérský štáb Jindřicha Trpišovského do hry implementoval Simona Deliho nebo Oscara. I přesto se sestava do dalších zápasů neobejde bez ztrát. "Ondru Kúdelu jsme chtěli ušetřit, protože měl tři žluté karty. Paradoxně pak tu čtvrtou dostal. To se nám nepovedlo.“ bědoval úspěšný trenér.

Slovácko podpořené skvělými jarními výsledky dávali Trpišovského družině pořádně zabrat. „Je to tým, který má jasný rukopis. Hraje se proti němu strašně těžko. Ti hráči jsou sehraní, strašně zkušení. Trenér je tu dlouho. Jsou velice organizovaní, zkušení. Těžko se jim dávají góly a nahoře jsou nebezpeční. To dneska jednoznačně potvrdili. Jen díky mimořádnému výkonu některých našich hráčů se nám to podařilo otočit.“ ocenil mimořádně nebezpečného soupeře.

Klíčovým elementem se krom famozního Stancia stala podle vůdce slávistickým pořádků povedená střídání. „Bez těch hráčů bychom těžko hledali impulz. Domácí to vzadu velice dobře odsoubojovali a chodili rychle dopředu. Střídající nám pomohli, přinesli nám energii. Byl to klíčový zlom utkání, kromě toho trestného kopu.“ ocenil výkony Masopusta nebo Lingra, který zápas rozhodl.

Zdroj: Deník Sport