Nový kouč Baníku: S některými hráči si budeme muset o práci, kterou u nás teď odvádějí, promluvit

Nový kouč Baníku: S některými hráči si budeme muset o práci, kterou u nás teď odvádějí, promluvit

Provizorní kouč Baníku Ondřej Smetana (38) už jednou jeho áčko vedl - když byl odvolaný Luboš Kozel v závěru loňského roku nemocný, on byl u toho, když ostravský soubor z Bazalů vyučoval u příbramské Litavky.

Nyní ho čeká výzva číslo 2, se kterou mu budou pomáhat Ivo Staš, Jan Baránek i Václav Daněk. Jak onu informaci přijal?

"Pokorně a zároveň zodpovědně. Jsem rád za důvěru, kterou mi tím vedení klubu dalo najevo. Určitě k této výzvě nechci přistoupit s myšlenkami, že dojedeme sezonu, a pak se uvidí," pronesl v interview pro web fcb.cz někdejší forvard Slovácka či Liberce.

Od prvního dne své nové cesty bude zkoumat všechny možnosti možného zlepšení. "Jde samozřejmě o to dostat mužstvo nahoru. I po psychické stránce. A ruku v ruce s tím se budeme snažit co nejvíce pracovat na herním zlepšení každého jednotlivého hráče. Na každém tréninku. To je cesta, kterou se chceme vydat," pokračoval na klubovém webu nový šéf Laštůvky, Filla, De Azeveda a spol.

Co si o kvalitách aktuálně devátého týmu tabulky myslí? "Práci s ním teprve začnu, takže do podrobnějších věcí se pouštět zatím nebudu. V každém případě je to mužstvo, které má potenciál. Stejně tak jsem přesvědčen, že budeme mít v práci po trenéru Kozlovi na co navázat. Myslím si, že tady odvedl kus práce. S některými hráči si ale naopak budeme muset o práci, kterou momentálně v Baníku odvádějí, promluvit. I to bude součástí cesty, po které se chceme od prvního tréninku vydat. Myslím si, že tohle mužstvo má na to, aby hrálo dobrý a atraktivní fotbal," burcoval v předstihu kabinu Smetana, jehož slova vyšla na fcb.cz.

Klub se potřebuje probudit zejména v ofenzivě - nejlepší střelec týmu De Azevedo nastřílel pět ze svých osmi branek z penalt, Zajíc je na čtyřech trefách, Kuzmanovič pouze na jedné a Šašinka na žádné. To vše i přesto, že už naskočil do 16 utkání ligové sezony.

První tréninkovou jednotku povede v úterý, protože v pondělí mají hráči volno. Protože odpadá pohárový souboj se Spartou, premiéra v roli hlavního kouče ho čeká sedmý březnový den v Edenu proti druhému slavnému pražskému "S".

Zdroj: fcb.cz