Lídrem Dukly je stále Rada, do budoucna by jím měl být Peterka. A co postup? Když ne hned, tak příští rok určitě...

Lídrem Dukly je stále Rada, do budoucna by jím měl být Peterka. A co postup? Když ne hned, tak příští rok určitě...

Ostrá jarní část začíná pro osmou Duklu v pondělí 8. března domácím kláním s lépe postaveným Ústím nad Labem. V generálce s Jihlavou se zrodila remíza 2:2.

Protože je však ve FNL odehráno jen dvanáct kol, druhá polovina rozehrané soutěže bude o něco delší než první a v Dejvicích se pořád ještě nevzdali snů o možném postupu o patro výše.

Tím spíš, že na vedoucí Votroky ztrácí ze své nynější pozice jen osm bodů a pokud by se svěřencům kouče Romana Skuhravého dařilo, stoupat tabulkou by se dalo téměř okamžitě.

"Klub připravujeme na možnost, že bychom postoupili ještě tuto sezonu. Personálním obsazením managementu i po sportovní stránce. Snažíme se přemýšlet tímhle směrem, s čímž jsou spojené i přestupy, které jsme nyní v zimě udělali,“ uvedl výkonný ředitel dejvické značky David Šrámek.

S Fortuna:ligou na Julisce ambiciózně počítají buď od léta 2021, nebo nejpozději od roku 2022. "Měli jsme tak nastaveny i předsezonní cíle. A když se to nepovede tuto sezonu, tak příští rok chceme postoupit určitě. Kádr by bylo potřeba trochu posílit," doplnil Šrámek.

Mezi nováčky kádru patří například Jakub Barac, Michal Trávníček, Sunday Faleye či Jan Peterka, jemuž už je sice 30 let, nicméně na Praze 6 s ním mají velké plány...

"Od mého příchodu do klubu se bavíme o tom, že potřebujeme získat zkušeného, charakterového a fotbalově zajímavého hráče. Řešili jsme několik jmen, mezi nimiž byl právě i Honza Peterka. Do budoucna by měl přijmout i roli lídra týmu. Teď ji zastává hlavně Filip Rada, náš nejzkušenější hráč. Jedna z těch osobností, které vedou kabinu," shodli se David Šrámek a Jan Staněk, což je sportovní ředitel Dukly s funkcionářskou minulostí ve Vysočině Jihlava.

Hvězda Jihlavy Vejmola: 10. místo je ostuda, na jaře se musíme zvednout zase vzhůru! Jak vzpomíná na Norsko?

Zdroj: fkdukla.cz