Brno je ve špatné formě a nyní míří do Karviné. Dostálek má obavy z Papadopulose, návrat čeká Dreksu

Brno je ve špatné formě a nyní míří do Karviné. Dostálek má obavy z Papadopulose, návrat čeká Dreksu

Dvě ligové prohry v řadě a do toho pohárové vyřazení v osmifinále MOL Cupu od Teplic. Fanoušci brněnské Zbrojovky nemají být na co pyšní. Šanci zvrátit štěstí a fotbalovost na svou stranu budou mít v neděli v Karviné.

V posledních čtyřech zápasech navíc Zbrojovka gól nedala. De facto vstřelila vítězný gól proti Zlínu, de iure ale uznán nebyl a Brno tak se Ševci pouze remizovalo 0:0. Od té doby podlehlo Olomouci, Plzni a v poháru právě Teplicím. Karviná ale vůbec nebude lehký soupeř, zatímco loni se tento tým taktak udržel mezi elitou, letos se mu daří nad očekáváním a už teď je prakticky mimo sestupové kandidáty.

Mezi ně patří právě Brno, ale i Příbram, Opava, popřípadě Mladá Boleslav a Teplice. Kvalitu Karviné navíc Brno poznalo na podzim doma na Srbské, kdy jí podlehlo 0:2. "Čeká nás vyspělý soupeř, který má zažité herní schéma a velezkušené hráče. Nebude to nic jednoduchého, ale povinnost nám velí odehrát dobrý zápas a pokusit se uhrát body," neskrývá i přes mizernou formu týmu trenér Brna Richard Dostálek.

"Po minulém utkání dostali Karvinští od trenéra za uši a budou koncentrovaní, dobře nachystaní. Víme, že největší kvalitu mají na hrotu útoku, Michal Papadopulos je věž, góly dávat umí, umí i nahrát balon, podržet, kolem sebe má fotbalové, kreativní a pracovité hráče. Naši hráči to vědí, jsou na to nachystaní, bude záležet na momentální formě, kterou ukáží," pokračoval brněnský trenér, jenž se před Vánocemi ujal kormidla na úkor odvolaného Miloslava Machálka.

Oproti minulým zápasům bude mít ale Dostálek k dispozici i kapitána týmu Pavla Dreksu, jenž karvinské prostředí zná velmi dobře, neboť zde působil. Karanténa končí i Rudolfovi Reiterovi, jenž na Srbské hostuje z Baníku Ostrava. S mužstvem už trénuje i zimní brankářská posila Martin Berkovec, na operaci naopak musel jít v průběhu týdne záložník Ondřej Vaněk. Nepravděpodobný je i start Adama Fouska. Duel Zbrojovky v Karviné začíná v neděli 14:00.

zdroj: FC Zbrojovka Brno