Beauguel dal úplně stejný gól jako před týdnem v Brně, zlobí se Látal na svou defenzívu. Guľa pochválil hlavně svou obranu

Beauguel dal úplně stejný gól jako před týdnem v Brně, zlobí se Látal na svou defenzívu. Guľa pochválil hlavně svou obranu
OBSAHUJE OHLASY

Souboj před týdnem v Brně a teď doma s Olomoucí? Skoro jako přes kopírku. Plzeň zvítězila těsně 1:0 a jedinou branku zaznamenal útočník Jean David Beauguel, góly v Plzni i v Brně byly navíc velmi podobné. Plzeň se tak pomalu, ale jistě, vrací na vítěznou formu.

Viktoria po ne úplně špatném vstupu do sezóny zažila naprosto mizerný podzim a přezimovala ve středu tabulky, ideální nebyl ale ani vstup do jarní části sezóny. Z toho se ale Guľův tým očividně dostal a nyní si proti Olomouci připsal už třetí vítězství v řadě. U týmu Sigmy je naopak trend naprosto opačný, ze začátku sezóny se Olomouc pohybovala v horních patrech tabulky, nyní už ale sklouzla do poloviny nejlepší české osmnáctky. 

Olomouc je momentálně devátá, Plzeň po výhře už šestá, příští týden ji ovšem čeká Sparta jejího bývalého trenéra Pavla Vrby. Cílem Viktorie ve zbytku sezóny bude zcela jistě dostat se před Liberec, Jablonec a Slovácko a hrát příští rok evropské poháry, na ligový titul to už moc nevypadá. Každou výhrou, včetně té domácí z Olomouci, je ale Viktoria blíže k Evropské lize.

A trenér Guľa má tak po náročné sezóně opět pár důvodů k radosti. "Dnes byl soupeř kvalitní, takže jsme za vítězství rádi. Konečně jsme začali naše zápasy zvládat herně, ale i výsledkově," pochválil Guľa své svěřence. Vypíchl hlavně úspěch svých obránců, kteří opět udrželi čisté konto."Vepředu jsme ale bohužel tak produktivní nebyli. To musíme určitě zlepšit. Ale za výhru jsme rádi, přestože jsme měli dát více gólů a rozhodnout dřív. Ukázali jsme dnes hlavně pracovitost," líbilo se Guľovi.

Olomoucký trenér Radoslav Látal moc radosti neměl, zvlášť protože se jednalo o druhou porážku v řadě. Olomouc totiž v posledním zápase nestačila na Zlín. Látala ale nejvíce štvalo to, že se na souboj připravovali právě na základě souboje Plzně se Zbrojovkou Brno a i přesto rozhodla stejná chyba.

"Beauguel dal stejný gól jako před týdnem v Brně. Byla to naše chyba, dali jsme mu moc prostoru. Dopustili jsme se chyby," štvalo trenéra Sigmy. "Oboustranně to byl ale dobrý zápas. Po inkasované brance jsme hráli na riziko, chtěli jsme se dostat více dopředu, ale gól se nám bohužel vstřelit nepodařilo," okomentoval Látal prohru ve Štruncových sadech. Napravit skóre bude mít Olomouc šanci za týden, kdy jede do Karviné.

zdroj: O2 TV Sport