Myslí ještě Dukla na postup do první ligy? Cílem je výsledková i herní spokojenost, říká Skuhravý

Myslí ještě Dukla na postup do první ligy? Cílem je výsledková i herní spokojenost, říká Skuhravý

Před dvěma roky sestoupila pražská Dukla z posledního místa do Fortuna národní ligy a přestože měla loni velmi blízko k návratu mezi elitu musí stále hrát zápasy ve druhé lize. Ligu loni Dukle zkazila opavská karanténa, kvůli které se nehrála baráž a z ligy se nesestupovalo, Dukla navíc nehrála ani baráž, což jí původně jako třetímu týmu základní části příslušelo.

A na Julisce tehdy cítili velkou křivdu. A možná se to projevilo i na jejich jarních výkonech. Zvlášť ve zvláštní sezóně, kdy do první ligy postupuje pouze jeden tým. Lídrem soutěže je momentálně outsider z Líšně, mezi nejvážnější favority ale patří i Hradec Králové. Zatímco právě Dukla, ale i Viktoria Žižkov či Jihlava, předvedly mizerné jaro a k první lize mají zatím daleko.

O nedosažitelnou ztrátu na čelo FNL se ale zatím nejedná. I přesto jsou ale s očekáváním na Julisce opatrní. Zatímco před sezónou klub hlásal, jak je jednoznačným cílem návrat do první ligy, po zpackaném podzimu je trenér Roman Skuhravý opatrnější. "Chceme být herně a výsledkově spokojení, to je náš cíl. A věřím, že je to v našich silách," nechal se slyšet hlavní trenér A týmu.

„Tým je pracovitý a kluci mají ochotu se zlepšovat. Už se těšíme na zbytek sezony," prohlásil Skuhravý před druhou polovinou sezóny. Ta začne pro Duklu až v pondělí, kdy se dohrává před obrazovkami ČT Sport první jarní a celkově třinácté kolo FNL, kdy Pražané hostí ambiciózní Ústí nad Labem.

A cílem jsou samozřejmě tři body. „Ústí je jeden ze soupeřů, se kterými jsou zápasy vždy zajímavé. Změna trenéra, postavení v tabulce a způsob hry Ústí jsou pro nás výzvou a motivací. Jestli jsme něco dlužni sami sobě, fanouškům a vedení, tak to jsou výsledky z domácích zápasů. I proto chceme tuhle příležitost využít a zvítězit,“ prohlásil před sezónou a před pondělním duelem kouč Dukly.

zdroj: FK Dukla Praha