Beauguel? Dřív nemotorný, ale poctivák, co zhubnul a je pružnější. Podle Fukala ani nefrajeří...

Beauguel? Dřív nemotorný, ale poctivák, co zhubnul a je pružnější. Podle Fukala ani nefrajeří...

Francouz Jean-David Beauguel (28) již působí v českém prostředí od sezony 2014/2015 a zatím nejlepší ročník prožil na zlínské Letné v soutěžním období 2018/2019, který zakončil s devíti přesnými zásahy.

Zatímco tehdy k tomu v barvách Ševců potřeboval někdejší forvard Dukly 1546 odehraných minut, aktuálně mu na stejný počet branek stačilo jen 878 minut a jen osm startů mezi jedenácti vyvolenými. I proto jeho aktuální plzeňská bilance vzbuzuje respekt.

Ostřílený střelec Viktorie jasně zastiňuje zkušenějšího reprezentanta Zdeňka Ondráška a na dva góly se přiblížil vedoucí trojici Lukáš Juliš, Jan Kuchta a Abdallah Sima.

"Beauguel o sobě prohlašuje, že chce být nejlepším střelcem ligy. Nepovažuju to frajeřinu, naopak tyhle hráče, kteří se nebojí vysokých cílů, uznávám. Vyhlášení střelci jako David Lafata nebo Horst Siegel neustále prokazovali, jakou mají víru ve své schopnosti," uvedl ve svém sloupku pro aktualne.cz pětačtyřicetiletý internacionál Milan Fukal.

"Beauguel už v naší lize prošel více kluby, střídal výborná období s vysloveně slabšími, ale slyšel jsem také o něm, jaký to je poctivák. V Plzni je na útočníky velký tlak, velká konkurence na základní sestavu, musíš dávat góly. Teď šlape, pálí mu to, rozhoduje zápasy. Pro Plzeň jen dobře," pokračoval na aktualne.cz někdejší reprezentant s minulostí ve Spartě, Hamburku i Borussii M'gladbach.

Podle něj by nyní měl odehrát vše včetně nadcházejíícho ostře sledovaného výjezdu na Letnou. "Vidím na něm, že potřebuje důvěru trenéra, a pak ji dokáže splatit. Ještě před nedávnem se mi zdál trochu nemotorný, mám pocit, že zhubnul, teď mi připadá pružnější. Jeho rozhodující gól proti Olomouci jde jasně na triko stoperů, je to absolutní chyba bránících hráčů. Špatně ho zdvojili. Takhle z otočky ho nemůžou pustit, byla to jediná jeho možnost, jak zakončit," chválil současnou největší zbraň Viktorie Fukal, jehož vyjádření nabídl portál aktualne.cz.

Zdroj: aktualne.cz