Jsem přesvědčen, že budu na post předsedy českého fotbalu tím nejlepším kandidátem, tvrdí Poborský

Jsem přesvědčen, že budu na post předsedy českého fotbalu tím nejlepším kandidátem, tvrdí Poborský

Když oznámil internacionál Karel Poborský (48) záměr kandidovat na předsedu FAČR, nynějšího šéfa Martina Malíka jeho záměr překvapil a ve svých úvahách se bude onou novou situací směrem k červnové valné hromadě zabývat.

Vicemistr Evropy z roku 1996 o všem informoval druhý březnový čtvrtek. "Už se nemůžu dívat na to, jak můj milovaný sport upadá, jak ho nejrůznější funkcionáři využívají pro svůj vlastní prospěch a obohacení, jak mu lidé přestávají věřit, jak se na něj už pomalu nekouká jinak než přes prsty. Chci navrátit fotbalu důvěru. Důvěru v hráče, důvěru v rozhodčí, vedení klubů i vedení FAČR. Chci vše dělat s ohledem na fotbal a bez osobních zájmů," pronesl na svých sociálních sítích současný ředitel oddělení elitní mládeže, jenž je zaměstnancem Fotbalové asociace.

Bývalý záložník Sparty, Slavie, Lazia, Benfiky i Manchesteru United v této souvislosti připomněl, že on sám nikdy nebyl spojován s žádnou aférou ani kauzou. "Asi to bude i tím, že jsem vždycky raději hrál na hřišti než v zákulisí. Proto jsem přesvědčen, že budu na post předsedy českého fotbalu tím nejlepším kandidátem," přidal exreprezentant se 118 mezinárodními vystoupeními za Česko.

Staré postberbrovské struktury nasadily do boje o Beroun Paulyho ředitele FAČR pro strategii. A nechutné pomluvy

V minulosti se Poborský podepsal pod vznik projektu regionálních akademií. "Mládež jsem si vybral, protože věřím v budoucnost našeho fotbalu. Navíc se domnívám, že by se po všech negativních případech a faulech měl do jeho čela postavit někdo, kdo je zvyklý hrát fér, a to jak na trávníku, tak mimo něj. Někdo, kdo má tah na branku. Někdo, kdo nefauluje. Někdo, kdo ví, kam míří. Zkrátka ten, kdo stojí nohama pevně na zemi. Jsem připraven bojovat proti nepravostem a dostat míč zpět na stranu opravdového fotbalu. Protože fotbal je jen jeden a je nás všech. Už si ho nenecháme vzít," zaznělo v jeho úvodním prohlášení.

Jedním z jeho cílů má být vylepšení komunikace a hlavně transparentnosti. "Jsme zdaleka největší sportovní organizace. Máme téměř 350.000 členů a tomu přece musí adekvátně odpovídat financování a naše postavení mezi jinými sportovními odvětvími. Zároveň zajistit transparentní přerozdělení finančních prostředků až do dolních pater fotbalu," uzavřel aktualne.cz citovaný bronzový medailista z Eura 2004, jehož osobní konto zdobí i vítězství v Premier League či tři ovládnutí české nejvyšší soutěže.

Skalák nechce o sestupu ani přemýšlet: Vidím, jak jde tým nahoru a mám z toho radost

Zdroj: aktualne.cz