Hráči by se měli soudit na základě výkonů, tvrdí čestný, pokorný a tvrdě pracující Ramos. Jak dlouho chce vydržet?

Hráči by se měli soudit na základě výkonů, tvrdí čestný, pokorný a tvrdě pracující Ramos. Jak dlouho chce vydržet?

Světoznámý stoper Sergio Ramos (34), jenž obléká slavný trikot Bílého baletu již od sezony 2005/2006 věří, že se může udržet na nejvyšší úrovni ještě dalších pět let.

V praxi to znamená, že by si mohl rázný střední obránce s výjimečnou gólovou bilancí udržet prvoligový status až do ročníku 2025/2026, kdy bude mít těsně před čtyřicítkou.

V poslední době byl kapitán Los Blancos přibržděn tín, že se nalézal na marodce. "Konečně jsem zpět s týmem. Teď přichází nejdůležitější etapa sezony a rád bych pomohl skvělými výkony. Doufejme, že můžeme vyhrát velkou trofej už jen kvůli naším fanouškům," pronesl mistr světa i Evropy z let 2008, 2010 a 2012.

A co neutichající dotazy na další budoucnost ve španělské metropoli? Poslední kontrakt už přeci jen pozvolna dobíhá. "Přál bych si, abych mohl říct něco nového, ale všechno zůstává při starém. Nyní přemýšlím jen o tom, abych se vrátil a dokončil ročník tím nejlepším možným způsobem. Ohledně prodloužení smlouvy nemám žádné zprávy, i když bych si přál, aby měl. Jsem ale v klidu," doplnil pětinásobný šampion LaLigy a čtyřnásobný vítěz Ligy mistrů.

Sebevědomý zadák španělského národního mužstva je navíc přesvědčen o tom, že má před sebou ještě dalších pět let. S tím, že už není až ta perspektivní, nemá problém, ale pokles výkonnosti jednoznačně odmítá...

"Nelze potěšit každého, ale jednu věc nemůžete vymazat - a sice to, co jste vyhráli. Kvůli tomuto znaku bych zaprodal i duši. Vždy jsem si stál za svým a vždycky říkal pravdu. Jsem čestný, pokorný a tvrdě pracující. Hráči by se měli soudit na základě výkonů. Na nejvyšší úrovni ještě mohu hrát pět let. Jestliže se mi podaří vyhnout vážným zraněním, pomůže mi moje mentalita," zakončil brzy pětatřicetiletý svěřenec Zinedina Zidana, jenž odehrál v nynější sezoně za madridský kolos 18 soutěžních utkání s bilancí tří branek.

Povzbuzení pro Manchester United i Paris Saint-Germain? Varane informoval Real, že chce pryč...

Zdroj: TribalFootball

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.