Nagelsmann: Zájem klubů mě neotravuje, ale bylo by to trochu přes čáru, kdybych řekl, že nechci dodržet smlouvu

Nagelsmann: Zájem klubů mě neotravuje, ale bylo by to trochu přes čáru, kdybych řekl, že nechci dodržet smlouvu

Německý kouč Julian Nagelsmann na lavičce Lipska je spojován už ve svých třiatřiceti letech s mnoha věhlasnými kluby. Na druhou stranu trvá na tom, že zprávy o jeho budoucnosti jsou jen tématem pro média, protože je odhodlaný uspět v Lipsku a nemá zájem ani diskutovat o možném odchodu.

Poslední dny naznačily, že Nagelsmann může na konci sezony nahradit barcelonského kouče Ronalda Koemana. Podle španělských médií je právě trenér německého celku první volbou pro staronového prezidenta Blaugranas Laporty.

„Mám smlouvu do roku 2023. Bylo by to trochu přes čáru, kdybych řekl, že ji nechci dodržet, vím jak funguje profesionální fotbal,“ poukázal na platný kontrakt trenér, jehož slova citoval web marca.com.

„Podle některých bych se měl teď připojit k Tottenhamu, Realu Madrid či Barceloně. V těchto klubech jsou skvělí trenéři a stejně jako já mají platnou smlouvu. Sice mě to neotravuje, ale ani nelichotí, nemá to pro mě žádný význam,“ pokračoval třiatřicetiletý Němec.

„Bez ohledu na to, jestli mluvíme o Bayernu nebo Barceloně, bylo by to zkrátka neuctivé. Z mého pohledu je to jen téma pro média. Souhlasím, že to je zajímavé pro fanoušky, takže mě to nerozčiluje,“ konstatoval stratég RB Lipska.

Zdroj: forcabarca.sk, marca.com