Hororové časy prožívající Schalke 04 je dál otloukánkem. V bundesligové historii byl horší jen jeden klub...

Hororové časy prožívající Schalke 04 je dál otloukánkem. V bundesligové historii byl horší jen jeden klub...

Sedminásobný mistr nejvyšší německé soutěže z Gelsenkirchenu se dál zmítá v nekončící krizi, která se podepsala i pod dva poslední výjezdy, jež vždy přinesly vysoké pětigólové porážky.

Po víkendovém debaklu ve Wolfsbugu má Schalke 04, které čeká na triumf již jedenáct utkání v řadě, po pětadvaceti odehraných kolech jen 10 bodů.

V bundesligové historii na tom byl v dotyčné fázi hůře pouze jeden jediný klub, a sice SC Tasmania Berlín 1900, která v sezoně 1965/1966 měla na kontě jen šest získaných bodů (ona značka se mimochodem rozpadla pár let poté v roce 1973).

Celek, který má na soupisce jména jako Mustafi, Nastasič, Kolašinac nebo Huntelaar, už ustanovil rekord v počtu vyměněných trenérů v jednom ročníku a krizi zatím neodvrátil ani ten nejnovější Dimitrios Grammozis.

Do konce soutěže zbývá ještě devět zápasů, což znamená, že je ve hře 27 bodů. Teoreticky se ještě beznadějně poslední celek z Veltins Areny zachránit může, ale v realitě je potřeba být střízlivější.

V dalších dvou kolech narazí Schalke 04 na Borussii M'gladbach a Bayer Leverkusen a cesta k obratu situace nebude zrovna snadná...

Schickův gól prohře nezabránil, Lipsko zaváhalo a na Bayern ztrácí čtyři body, Kadeřábek byl u prohry nad Stuttgartem

Zdroj: vi.nl