Dočkal pouze náhradník? Bylo to složité, přednost dostali ti s lepší formou. Ale vzal to jako profík, říká Šilhavý

Dočkal pouze náhradník? Bylo to složité, přednost dostali ti s lepší formou. Ale vzal to jako profík, říká Šilhavý

Národní tým v rámci kvalifikace na MS 2022 v Kataru čekají tři zápasy, v Estonsku, v Praze proti Belgii a ve Walesu. Vzhledem k obtížné situaci ohledně pandemie koronaviru se realizační kádr reprezentace rozhodl nominovat 27 hráčů. I kvůli vyššímu počtu povolaných se nebude skládat náhradní tým pro případ, kdyby se v týmu někdo nakazil nemocí covid-19.

Kvůli horší aktuální formě se do nominace nedostal ani kapitán Bořek Dočkal. „Přednost teď dostali hráči s lepší formou,“ vysvětlil trenér Jaroslav Šilhavý své rozhodnutí, jehož slova citoval web sport.cz.

Dvaatřicetiletý sparťanský kapitán patřil při začátku Jaroslava Šilhavého do funkce k oporám národního týmu. Dočkal hned dostal důvěru a začal nosit kapitánské „céčko“ i v reprezentaci.

Nová kvalifikace, nový start. Nyní už bez Dočkala. „Na jeho pozici připadají Darida, Barák, Provod. Myslíme si, že momentálně mají lepší formu než Bořek,“ objasnil situaci někdejší kouč Slavie.

Netají se, že šlo o velmi obtížné rozhodnutí. „Bylo to složité, těžké, Bořka respektujeme, je to výborný hráč. Do nominace jsme ho tentokrát nezařadili, což ale neznamená, že by se směrem k EURO mělo něco dít nebo měnit. Nominace na EURO bude dělaná na základě aktuálních výkonů hráčů,“ uklidnil Šilhavý odstaveného kapitána.

Dočkal vzal rozhodnutí pokojně. „Mluvil jsem s ním, vzal to jako profík. Jedeme dál a věřím, že bude v klubu předvádět takové výkony, které budou posouvat tým i jeho a bude dál bojovat o nominaci na EURO,“ ubezpečil devětapadesátiletý rodák z Plzně.

Šilhavý si pozval i Malínského a Peška. Kadeřábek, Darida či Schick tým před Belgií a Walesem opustí

Zdroj: sport.cz