Cavani o své roli v Manchesteru United: Jsem tu, abych dával góly. Mladým můžu radit až v důchodu

Cavani o své roli v Manchesteru United: Jsem tu, abych dával góly. Mladým můžu radit až v důchodu

Ve svých čtyřiatřiceti letech by mohl být zkušeným mentorem, který bude v kabině rozdávat rady služebně mladším hráčům. Uruguayský legionář Edinson Cavani však tuto roli odmítá a platný chce být pro tým především počtem vstřelených branek. V rozhovoru pro klubové stránky klubu z Old Trafford se nechal slyšet, že nejlepší radou pro jeho spoluhráče je to, když ho budou sledovat na hřišti.

Ostřílený útočník s minulostí v Neapoli a PSG přišel do Manchesteru v létě minulého roku a v této sezóně si napříč všemi soutěžemi připsal sedm tref a jednu asistenci v pětadvaceti zápasech. „Upřímně se přiznám, že nemám moc rád roli zkušeného hráče v týmu, který by měl radit mladším. Jestli se ode mě chtějí učit, ať mě sledují na hřišti. Třeba pak něco pochytí,“ nechal se slyšet Cavani.

„Do Manchesteru United jsem přišel jako hráč. Jsem tu od toho, abych podporoval tým a pomáhal mu výsledkově. Ode mě se čeká, že budu dávat góly, a na to se také snažím zaměřit. Pokud za mnou některý z mladíků přijde a na něco se mě zeptá, rozhodně ho neodmítnu, ale nerad se stavím do role, kdy bych je měl napomínat a radit jim, co mají zlepšit,“ pokračoval jihoamerický kanonýr v rozhovoru pro klubové stránky Rudých ďáblů.

Manchester United figuruje v tabulce letošního ročníku Premier League na druhém místě v tabulce, ale na městského rivala z Etihad Stadium ztrácí propastných čtrnáct bodů, ačkoliv má jeden zápas ještě k dobru. „Chci týmu pomoci, dávat góly a bojovat o trofeje. Mladým můžu radit až v důchodu, teď se chci soustředit na to, aby má hra byla týmu prospěšná. Snažím se jít ostatním příkladem, ale nemám ambice je herně vychovávat. Trenér ze mě asi tedy nikdy nebude,“ dodává z úsměvem zkušený útočník.

Zdroj: manutd.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.