Dortmund slídil ve strukturách Paris Saint-Germain. Jakého teenagera si bere z Parků princů?

Dortmund slídil ve strukturách Paris Saint-Germain. Jakého teenagera si bere z Parků princů?

To, že se Borussia Dortmund dlouhodobě specializuje na přivádění mladé a čerstvé krve, není žádným tajemstvím. Zatím poslední úlovek vestfálského obra přišel ze země galského kohouta...

Žlutočerný titán ze Signal Iduna Parku totiž podepsal dlouhodobý kontrakt se sedmnáctiletým francouzským obráncem PSG Soumailem Coulibalym.

Mladý středí obránce, jenž oslaví plnoletost až letos v říjnu, se odebere do kádru BVB pa startu příštího soutěžního ročníku 2021/2022. Ve francouzské metropoli mu totiž dobíhá kontrakt.

Teenager s kořeny na Mali, reprezentuje Francii v kategorii do 18 let a v Paris Saint-Germain dosud nastupoval za devatenáctku, s tím, že ačkoliv za áčko si zatím žádný start nepřipsal, pravidelně s ním alespoň trénoval.

190 centimetrů vysoký Coulibaly se nemusí bát, potká ve svém příštím působišti celou řadu dalších mladých pušek včetně teprve šestnáctiletého útočníka Youssoufu Moukoka, který už dostal v bundeslize prostor na 367 minut čistého času a důvěru přetavil ve tři přesné zásahy.

Novou posilu už bude do kádru osminásobného šampiona země zapracovávat trenér Marco Rose, jenž v současnosti řídí desátou Borussii M'gladbach a do aktuálně pátého celku tabulky se přesune v letní přestávce.

P.S.: Ne až tak vytížený dortmundský záložník Mahmoud Dahoud by naopak mohl zamířit do anglické ligy, kde jeho situaci pozorně sledují Tottenham, Chelsea i Everton.

Fernandes se dočkal velké poklony svého kouče. K mixu kterých spoluhráčů své doby jej přirovnal?

Zdroj: DPA