Posila Jihlavy nemůže chytat. Obrovský amatérismus a nekompetentnost lidí, zlobí se Vejmola

Posila Jihlavy nemůže chytat. Obrovský amatérismus a nekompetentnost lidí, zlobí se Vejmola

Desátý tým druholigové tabulky, který má před sebou páteční vystoupení proti šestému Ústí nad Labem, stále nemůže využít služeb své největší zimní posily, jíž byl brankářský navrátilec z norského Haugensundu Luděk Vejmola (26).

Když chyběl v základní sestavě v úvodu jara proti Slavoji Vyšehrad, trenér Aleš Křeček zdůvodňoval jeho absenci tím, že se jeho příchod stále technicky nedotáhl do fáze, aby mohl nastoupit.

Brankářova situace však bude ještě o něco smutnější - podle informací idnes.cz by nemusel chytat také v celém zbytku sezony, což by pro něj vzhledem k tomu, že půl roku nehrál ani ve Skandinávii, bylo velmi smutné.

"Je to poměrně záludná věc. Protože tam byly nějaké administrativní problémy. Klub něco podcenil a vyšlo z toho, že nemůžu chytat. Bohužel se stala chyba někde, kde to nemůžu ovlivnit. A dopadlo to tak, jak to dopadlo. Nebudu k dispozici ani v pátek proti Ústí nad Labem, ani v následujících zápasech. Nepochopím, jak je možné, že se tohle vůbec může stát. Je to nějaká nekompetentnost lidí, co to mají v klubu na starost. A obrovský amatérismus. Přicházím jak o peníze, tak o svoji reputaci, kredit. Takže to nechci nechat jen tak, mávnout nad tím rukou," ozřejmil idnes.cz citovaný rodák z Vyškova, jenž se v minulosti objevil také v Kolíně či Mladé Boleslavi.

Střežené tajemství Slavoje Vyšehrad? Z Julisky vypůjčený Zárybnický!

Vše už potvrdil také výše zmíněný hlavní kouč. "Informace, kterou jsem dostal zhruba před čtrnácti dny, že hrozí varianta, že by Luděk pro nás na jaro nebyl k dispozici, mě samozřejmě zaskočila. Byla to špatná zpráva pro nás všechny, to je jasné. Pochopitelně ho to naštvalo, byl z toho zklamaný, a já se mu ani nedivím. S Luďkem jsme si řekli nějaké věci, jak si můžeme vzájemně pomoct. Abychom dobu, kdy nemůže za áčko chytat, co nejvíce racionálně využili. Chtěl jsem po něm, aby byl člověkem, který přenese své zkušenosti na mladší spoluhráče, bude komunikovat za kabinu s trenéry," zaznělo na idnes.cz.

Za celou situaci může skutečnost, že se ambicióznímu celku z Vysočinu nepovedlo získat zpět jeho hráčskou kartu. "Stala se administrativní chyba, kterou jsme řešili na úrovni FIFA i FAČR. Není ukončeno jeho hostování. Zatím to nevypadá, že by se nám to mělo podařit úspěšně vyřešit. Nějaké kroky ještě podnikáme, ale zatím nevidíme, že by to v brzké době bylo hotovo. Přestupní termín vypršel. Hledali jsme ještě nějaké možnosti, nějaké naděje byly. Snažíme se to nějak uchopit. Tím, že to bylo hostování v zahraničí, tak to bohužel nejde přes FAČR, kde jsme to byli a jsme zvyklí dělat, ale jde to přes FIFA. A stanovisko FIFA je v tomto velmi striktní a neměnné," přidal na stránkách idnes.cz sportovní ředitel jihlavské značky Lukáš Vaculík.

Brankář jinak normálně trénuje se svými spoluhráči a snaží se jim pomoci alespoň v kabině. Teoreticky by mohl chytat alespoň za třetiligové béčko, nicméně MSFL se nemusí vůbec rozjet a kdyby náhodou přeci jen ano, nejdříve tomu bude v květnu.

Švenger, Pudil a spol. se museli sklonit před Prostějovem, který po prosecké loupeži povyskočil na 2. místo

Zdroj: idnes.cz