Dvojzápas blbec, ohlíží se za mizérií Sparty proti Dynamu sebekritický Pavelka

Dvojzápas blbec, ohlíží se za mizérií Sparty proti Dynamu sebekritický Pavelka

David Pavelka oslavil v uplynulém týdnu návrat do reprezentačního áčka. O poznání s menším nadšením příjmá konfrontaci s Dynamem České Budějovice. Minule z toho byla červená karta, tentokrát spálená tutovka, která rozhodla o osudu zápasu.

Kouzlo nově příchozího Pavla Vrby poprvé zadrhlo. V šestém střetnutí, ve kterém vedl znovuzrozenou Spartu poprvé našel rovnocenného soupeře a z Českých Budějovic veze rudý velkoklub pouze bod. Svůj podíl na tom má i zkušený záložník David Pavelka, který v druhém poločase spálil jednu z letenských tutovek. "Pro mě takový dvojzápas blbec, protože v prvním jsem dostal červenou kartu a dneska jsem nevyužil šanci rozhodnout. Takže v dobrém na to vzpomínat nebudu." konstatuje svou negativní bilanci proti tradičně dobře bránícímu celku z jihu Čech.

"Nevím, jestli mi to tam skočilo nebo jsem se tak zaryl do země, bylo to tam hodně měkké. Ale to je jedno, měl jsem to tam donést v zubech, dneska nás to stálo tři body." vrací se k nepovedenému zakončení. Pro Spartu ošem mohlo být i hůř, domácí hned třikrát trefili brankovou konstrukci. "Do té situace jsme se dostali vstupem do první půle, probrali jsme se až někdy v patnácté minutě. Budějovice se nadechly a už to nepustily. Vázla nám kombinace, chybělo větší množství šancí. " ohlíží se za momenty, kdy byla rudá družina pod palbou nadšeně hrajícího Dynama.

Ještě kritičtěji viděl situaci trenér Vrba "Hlavně první poločas byl z naší strany opravdu špatný. Nedokázali jsme se prosadit v mezihře. Budějovice nás dostupovaly, nedaly nám prostor. Mně spíš vadilo, že jsme ve finální fázi byli hodně nepřesní, zbrklí. Nedokázali jsme si vytvořit prostor na brejkovou situaci." nešetřil slovy nespokojenosti.

Ještě větší komplikací se však zdá zranění Libora Kozáka. Zvlášt v situaci, kdy na operaci míří jeho rival o post jedničky na hrotu, Lukáš Juliš. "Juliš jde ve středu na operaci. Co se týká Kozáka, tam zatím nedokážu odpovědět. Pojede do Prahy na rentgen a bude se zjišťovat, co mu vlastně je. Nedokážu vám zatím odpovědět, jestli je to velký problém." vypočítává Vrba.

Zdroj: Sparta