Sparťanský tým čekají dlouhé týdny bez Kozáka i Juliše, který jde ve středu pod kudlu

Sparťanský tým čekají dlouhé týdny bez Kozáka i Juliše, který jde ve středu pod kudlu
OBSAHUJE OHLASY

V prvních pěti utkáních na sparťanské lavičce zažíval Pavel Vrba samé vítězství. První remízy se dožil na jihočeském Střeleckém ostrově a na nedělní ztrátě bodů s Dynamem České Budějovice ho těšilo jen čtvrté čisté konto v řadě. O čem všem hovořil sedmapadesátiletý kouč dvanáctinásobného mistra české ligy na pozápasové tiskové konferenci?

O tom, zda šlo o nejhorší zápas slavného "S" pod jeho vedením...

"Asi ano. Hlavně první poločas byl z naší strany opravdu špatný. Nedokázali jsme se prosadit v mezihře. Budějovice nás dostupovaly, nedaly nám prostor. Mně spíš vadilo, že jsme ve finální fázi byli hodně nepřesní, zbrklí. Nedokázali jsme si vytvořit prostor na brejkovou situaci. Byla to příčina soupeře a samozřejmě i naše. Nedokázali jsme ze situací vyjít fotbalověji a vytvořit si přečíslení. To se nám třeba dařilo v druhém poločase, kdy jsme nějaké situace měli. Takže první poločas určitě ano."

O tom, jestli pramenily chyby z nervozity...

"Nevím, proč by měli být hráči tak nervózní, že se jim nepodařilo si přihrát na deset metrů. To nevím, jestli je nervozita, asi ne. Je pravda, že někteří hráči hráli po dlouhé době nebo na jiných postech. To ale není omluva, jen konstatování toho, že nemáme stabilizovanou sestavu. Když už se nám stabilizuje, potom máme hráče zraněné nebo vykartované. Pak do toho musíme zasahovat. Z tohoto pohledu byl bohužel první poločas z naší strany velmi špatný. Nebyli jsme schopni si situaci připravit v předfinální fázi, ztráceli jsme balony a byli jsme hodně nepřesní."

O tom, že se Spartě herně nepovedl již druhý duel v řadě...

"Řekl bych, že druhý poločas z naší strany nebyl tak špatný. Dokázali jsme hru vykombinovat, dostat se do brejkových situací, zrychlit hru. Ta v prvním poločase zrychlená nebyla. Dokázali jsme se víc prosazovat. Dokázali jsme míče vyvézt a dostat do finální fáze. Nevím proč, ale nepodařil se nám vstup do utkání. V prvních deseti až patnácti minutách jsme nechytli vstup do zápasu, a to podle mě ovlivnilo první poločas. Soupeř měl snad čtyři nebo pět rohů. Samozřejmě všichni víme, že Budějovice jsou ve standardních situacích strašně silné. Začátek utkání ovlivnil celý první poločas. Z mého pohledu to byl nejhorší poločas za dobu, kdy jsem tady."

O tom, jestli se mu líbil nedělní přechod do útoku...

"Spoustu situací jsme měli dohrát ve středu hřiště i v křídlech. Měli jsme tam situace, kdy kolem hráčů nebyl deset metrů nikdo a oni centrovali místo toho, aby to ještě potáhli, zkusili situaci jeden na jednoho, abychom prostě šli do nějaké výhody v pokutovém území. Ve středu hřiště jsme málo kombinovali a když, tak jsme hráli na dva nebo na tři doteky a pak jsme to ještě nahráli soupeři. Chyb, ani ne vynucených, byla spousta, a to si myslím, že ovlivnilo průběh utkání a to, že jsme se do mezihry nedostali víc."

O tom, jak to vypadá se zraněným tandemem Lukáš Juliš a Libor Kozák...

"Juliš jde ve středu na operaci. V tuhle chvíli je to tak čtyři týdny léčby. Co se týká Kozáka, tam zatím nevím. Pojede do Prahy na rentgen a bude se zjišťovat, co mu vlastně je. Nedokážu vám zatím odpovědět, jestli je to velký problém."

P.S.: Lékařské vyšetření prokázalo u Kozáka zlomeninu v oblasti kotníku. I on tedy bude chybět řadu týdnů.

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.