Fotbalista roku Souček: West Ham není tým, který by měl vyhlašovat, že chce jedině do Champions League

Fotbalista roku Souček: West Ham není tým, který by měl vyhlašovat, že chce jedině do Champions League

Fotbalistou roku 2020 je podruhé po sobě záložník West Hamu United Tomáš Souček. „Opravdu si toho cením. Anketa Fotbalista roku je v Česku největším individuálním oceněním a je pro mě obrovskou ctí, že jsem ji vyhrál podruhé za sebou. Vždycky jsem byl tím, kdo si víc cení týmových ocenění, ale tým tvoří právě individuality. Jsem moc rád, že mě lidi volili a děkuju jim za to,“ zveřejnil web fotbal.cz slova nejlepšího českého fotbalisty za rok 2020.

Šestadvacetiletému reprezentantovi to střílí i v Premier League. V letošní sezoně nasázel už devět branek. „Možná to bude znít jako klišé, ale vážně je zapotřebí jít zápas od zápasu. No a na konci tabulka ukáže naše umístění. Nejsme tým, který by měl vyhlašovat, že chce jedině do Champions League. Ale zápasů bude ubývat a čím víc bodů uděláme, tím to bude lepší,“ pokračoval rodák z Havlíčkova Brodu.

Radost mu dělá i výkonnost národního týmu. „Cítím, jak tým roste. Jsem za to hrozně rád. Těšil jsem se na loňské EURO, protože jsme mohli mít silný tým. A když se o rok posunulo, tak nám to možná může ještě pomoct, protože zase budeme o kousek dál a ještě silnější,“ vyhlíží naději na úspěch někdejší hráč Slavie.

Světový šampionát považuje ještě za větší lákadlo, než je Euro. „Na ten turnaj bude koukat doslova celý svět. Musíme se na to připravit, hned na ten první zápas s Estonskem. Tento úvodní sraz nám může v našich ambicích směrem k mistrovství světa hodně pomoct. Věřím, že jak jsme prošli kvalifikací mistrovství Evropy, tak to přeneseme i do kvalifikace o svět. Jsem si jistý, že na to máme,“ okomentoval šance na úspěch.

Fotbalista roku 2020:

  1. Tomáš Souček (West Ham United) 873
  2. Vladimír Coufal (Slavia / West Ham United) 348
  3. Vladimír Darida (Hertha Berlín) 244
  4. Patrik Schick (RB Lipsko / Bayer Leverkusen) 226
  5. Alex Král (Spartak Moskva) 142
  6. Tomáš Vaclík (FC Sevilla) 118
  7. Jakub Jankto (Sampdoria) 88
  8. Adam Hložek (Sparta) 82
  9. Ondřej Kolář (Slavia) 81
  10. Petr Ševčík (Slavia) 15

Zdroj: fotbal.cz