Musím říct, že liga je o víkendovém výsledku. O ničem jiném, tvrdí Dostálek a chce skalp Slavie

Musím říct, že liga je o víkendovém výsledku. O ničem jiném, tvrdí Dostálek a chce skalp Slavie

Než Richard Dostálek (46) usedl na prvoligovou lavičku Brna, byl hrajícím asistentem Líšně i Vyškova a později prošel i juniorkou Zbrojovky, s tím, že do křesla hlavního trenéra se přesouval z asistentské role.

Na prvoligové mapě u rodák z Jarošova operuje od prosince loňského roku. Už se mezi elitou dostatečně aklimatizoval? "S rolí hlavního jsem chtěl ještě počkat. Myslel jsem si, že na tohle mám chvilku čas. Byl jsem ale připravený o mnoho líp než před třemi lety, kdy jsem na pár kol zaskakoval po Sváťovi Habancovi. Tehdy jsem neměl žádnou zkušenost. Musím říct, že liga je vlastně o víkendovém výsledku. O ničem jiném," uvedl v interview pro gol.cz šéf Růska, Vaňka a spol.

Když se stal šéfem lavičky, jedním z jeho cílů bylo vytěžit z hráčů maximum. Jak se mu to po pár měsících daří? "Je to malinko lepší. Měl jsem možnost s týmem delší dobu pracovat. Mám teď široký kádr, většina kluků doléčila zranění nebo se vyléčila z nemocí. Marodka už není tak rozsáhlá. Ale i tak nás pořád sráží, že chodíme do zápasů bez klíčových hráčů. Buď mají disciplinární trest, teď bohužel covid. Mužstvo je ale dobře fyzicky připravené, pracujeme na taktických věcech. Sráží nás však nekvalita v koncovce," přidal na webu pro magazín Gól exreprezentant.

Jeho tým je po šestadvaceti kolech šestnáctý, s tím, že na patnáctou Boleslav ztrácí čtyři body. Jeho hráči od září vstřelili více než jeden gól za zápas pouze ve dvou případech, což je dost málo. "V zápasech, ve kterých vedeme, nedokážeme soupeře dorazit druhým gólem. Nejsme dost důrazní v šestnáctce nebo volíme při zakončení špatné řešení. A v neposlední řadě je koncovka také o sebevědomí hráčů," přidal na gol.cz někdejší středopolař Rubinu Kazaň, Zlína, Slovácka či Slavie, která jeho mužstvo čeká hned po repre pauze. "Slavia v této sezoně ještě neprohrála, proč by nemohla prohrát u nás?," ptal se Dostálek.

Zdroj: gol.cz