Haaland by ještě vyhřáté místo v Dortmundu opouštět neměl. Příklad si má vzít od Lewandowskiho

Haaland by ještě vyhřáté místo v Dortmundu opouštět neměl. Příklad si má vzít od Lewandowskiho

Dravci kolem norského klenotu krouží a očekává se, že v létě budou chtít v Dortmundu loupit. Erling Haaland je zajímavý artikl, který by mohl po této sezóně zamířit na věhlasné adresy. Zájem projevují například Chelsea, Manchester United nebo Real Madrid. Podle někdejší hvězdy BVB Matthaise Sammera je ale ještě brzy.

Haaland přišel do vestfálských řad v roce 2020 a ihned se stal hlavní palebnou silou klubu. To samozřejmě neuniklo pozornosti evropských velkoklubů, kterým by se zamlouvalo jej ukořistit. Podle bývalého německého reprezentanta a poradce Borussie by však pro hráče bylo nejlepší, kdyby ještě chvíli zůstal na této adrese.

„Já bych mu doporučil ještě zůstat. Klub mu už hodně dal a může mu dát ještě víc. Odkud už může jít jen na pár míst a nesmí to uspěchat. Erling si to musí dobře rozmyslet, že když ten další krok udělá, musí být už hotovým hráčem. Už teď je to skvělý hráč, ale potřebuje na sobě ještě pracovat,“ nechal se slyšet Sammer pro list Bild.

Jako příklad uvedl polského legionáře Robeta Lewandowskiho, který aktuálně hájí barvy Bayernu Mnichov. V Dortmundu strávil čtyři úspěšné roky, než zamířil k bavorskému klubu, ve kterém řádído dnes. „Robert šel do Bayernu jako hotový hráč. Bylo jasné, že bude hned v základní sestavě. Na druhé straně je třeba příběh Ousmana Dembélého, který šel do Barcelony možná až příliš brzy. A sami víte, jak to celé dopalo,“ dodal Sammer.

Zdroj: bild.de