Jak vybrat dámské nebo pánské chytré hodinky?

Jak vybrat dámské nebo pánské chytré hodinky?

Máte v plánu výběr chytrých hodinek? V tom případě si nenechte ujít náš článek, kde vám pomůžeme s výběrem dámských i pánských modelů. Chytré hodinky totiž v dnešní době nejsou jenom elektronikou nabitou funkcemi, kterou máme neustále na ruce, ale dokáží být také stylový módní doplněk. Také proto samozřejmě výrobci nabízejí dámské i pánské varianty, které jsou lépe přizpůsobeny ženám či mužům.

Stylovka pro každý den

Ačkoliv chytré hodinky kupujeme obvykle zejména proto, abychom se motivovali k dosažení našich fitness cílů, rozhodně se mohou stát také přirozenou součástí vašeho outfitu. Zejména pokud hledáme čistě dámské nebo pánské provedení, měli bychom se zaměřit také na jejich roli v podobě módního doplňku. Mnoho hodinek lze do značné míry také vzhledově přizpůsobit, k čemuž nám pomohou: 

  • Barevné kombinace a designové detaily
  • Vyměnitelné řemínky

Barvy samy o sobě mohou být možností, jak odlišit spíše dámskou a spíše pánskou variantu hodinek. Samotná barva ale ještě automaticky neznamená dámskou nebo pánskou verzi, a tak je to často více v detailech, které podtrhují celkový design. Ten potom může hrát na dámskou nebo pánskou notu.

Pokud už máme hodinky koupené, je zde spoustu možností pro jejich další individualizaci. Mohou nabídnout například vyměnitelné řemínky, které lze vhodně barevně ladit k pouzdru hodinek, a tak mít hodinky přizpůsobeny třeba více sportovnímu nebo naopak společenskému účelu.

Provedení a designy řemínků

Samotný řemínek hodinek také může mít různé provedení a design. Nejčastěji nás kromě barvy zajímá samozřejmě také materiál. Pro sport se nejvíce hodí silikonové nebo látkové provedení, do společnosti potom můžeme volit řemínky spíše kožené nebo ocelové. 

Pokud vás provedení řemínku zajímá a máte zájem si je během používání hodinek měnit, určitě se zajímejte také o to, jaká je nabídka řemínků pro konkrétní hodinky. Někteří výrobci chytrých hodinek používají klasické uchycení, které pak umožňuje použít prakticky libovolný vhodný řemínek, který pasuje také na analogové hodinky. Jindy je naopak řešení velmi specifické.

Hodně záleží kromě materiálu také na samotném způsobu zapínání či navlékání řemínku, kdy některé jsou na zapínání, což je typické samozřejmě zejména pro ocelové či kožené řemínky, jiné, pružné, naopak slouží k navléknutí na ruku. Každému může být pohodlnější něco jiného, každopádně vždy pozor na velikost řemínku, aby třeba na dámské ruce nebyl příliš volný.

Z hlediska provedení řemínku se nedá říci, že bychom rozlišovali dámskou a pánskou variantu, záleží vždy na vkusu každého. Samozřejmě i tady však narazíme na různé designy, které budou vyhovovat spíše ženám, nebo naopak spíše mužům. 

Velkost pouzdra a jeho provedení

Jestliže vybíráte chytré hodinky pro ženu nebo pro muže, zaměřte se na velikost samotného pouzdra. Tady v některých případech výrobci rozlišují pánskou a dámskou variantu, kdy dámské hodinky mají typicky pouzdro menší, a to v závislosti na menším zápěstí ženské ruky. Dámský ciferník může mít typicky 35 až 40 mm, pánský potom 38 až 46 mm. Není to však nějaké dané pravidlo, protože můžete narazit na dámské hodinky, které mají ciferník větší než 40 mm, a také zde máme hodinky v provedení unisex, které jsou univerzální pro ženy i muže.

Zajímat vás rozhodně bude také provedení pouzdra hodinek, kdy u chytrých hodinek je to hodně o praktičnosti konkrétního provedení. Chytré hodinky totiž mají displej, přičemž výrobci využívají buď: 

  • Hranaté pouzdro
  • Kulaté pouzdro

U hranatého provedení se lépe pracuje s informacemi na displeji, protože je to zkrátka přirozenější tvar pro klasický displej. Na druhou stranu kulaté hodinky jsou obecně považovány za elegantnější. Chytré hodinky najdete v obou variantách, takže záleží čistě na vás, která je vám bližší.

Vybírejte chytré hodinky na základě recenzí

Protože na trhu existuje velké množství chytrých hodinek, určitě stojí za to podívat se na nezávislé recenze, které vám pomohou s výběrem. Můžete se tak snadno dozvědět praktické informace o produktech, protože před koupí pravděpodobně nikdo z nás nemá možnost vyzkoušet si důkladně všechny modely, které nás právě zajímají. Díky recenzím si však můžete lépe vybrat ty nejlepší pánské či dámské chytré hodinky. Velice důležité kromě samotného designu, který nás upoutá na první pohled, je zaměřit se také na faktické vlastnosti produktu. O těch se více dozvíte, pokud se podíváte na: 

  • Parametry a funkce, které produkt nabízí
  • Zkušenosti recenzenta s praktickým používáním

Nikdy to není pouze o výčtu parametrů a funkcí, je to také o tom, jak jsou takové funkce prakticky využitelné. Právě tady vám mohou velmi pomoci recenze konkrétních produktů, případně se můžete podívat také na uživatelské recenze zákazníků, kteří si daný produkt zakoupili. Ty pak nejčastěji nejdete na srovnávačích cen.

Před rozhodnutím o koupi každého produktu nám totiž vždy pomohou různé pohledy na věc, na základě kterých si potom můžeme lépe vybrat konkrétní model, který bude nejvíce odpovídat našim představám o chytrých hodinkách.

Pro jaký sport hodinky chcete?

Ať už si kupujete dámské nebo pánské chytré hodinky, tak rozhodně nezapomeňte kromě designu také na jejich prvotní účel, a tedy měření sportovních aktivit. Můžete chtít chytré hodinky, které jsou určeny spíše na kolo, penny board, případně spíše na běhání či třeba na plavání. Podle toho vždy volte variantu, která nabízí konkrétní senzory umožňující měřit požadované parametry. Nezapomeňte, že důležitá je vždy také vydrž. Vlastnosti konkrétních modelů hodinek nejlépe najdete v již zmiňovaných recenzích.