Martínez po remíze v Edenu: Na Čechy se dívá dobře, určitě mohou na mistrovství postoupit

Martínez po remíze v Edenu: Na Čechy se dívá dobře, určitě mohou na mistrovství postoupit

Do Edenu přijeli v roli favorita, ale nakonec se museli smířit s dělbou bodů. Rudí ďáblové s týmem hvězd nedokázali nalézt recept na organizovanou hru českého výběru a nakonec byli rádi za remízu 1:1. Kouč Roberto Martínez po závěrečném hvizdu chválil výkon soupeře a rozhodně nezatracoval jejich šance na postup na vrcholný turnaj 2022 v Kataru.

Očekávala se drtivá síla Belgie, ale byli to hosté, kteří museli dotahovat jednobrankové Manko. „Hráli jsme proti silnému týmu s velkou energií. Dobře nás presovali, my sami jsme nedokázali napadat tak vysoko, nepředvedli jsme to, na co máme. Nedominovali jsme, na konci jsme se museli bránit,“ poukázal na nedostatky vr hře svých svěřenců, které bude chtít určitě do dalších kvalifikačních bojů odmazat.

Belgie je favoritem skupiny a v úvodním zápase kvalifikace dokázala udolat Wales. Tři body proti Česku však nezískala a musela se smířit s remízou. „Češi byli vážně kvalitní. Samozřejmě, že mohou na mistrovství postoupit. Hrají velmi dynamicky, mají výborné standardky. Je to moderní tým a dobře se na ně dívá. Už proti Estonsku hráli skvěle,“ pokračoval Martínez, který bude hráče připravovat na další kvalifikační bitvu, tentokrát proti Bělorusku.

„Tenhle zápas nám dal hodně informací. Jsem rád, že dva měsíce před Eurem jsme absolvovali tak těžký test. Můžeme si z něj vzít i nějaká pozitiva. Když nehrajete dobře, je důležité aspoň rychle přepínat. Což se nám celkem dařilo a bránění jsme zvládli dobře,“ dodal trenér národního výběru Belgie.

Zdroj: iDnes.cz