Připravíme se dobře i na Spartu, ubezpečil jablonecký rek Pilař. Co ocenil na Zeleném?

Připravíme se dobře i na Spartu, ubezpečil jablonecký rek Pilař. Co ocenil na Zeleném?

Největší podíl na jabloneckém postupu do čtvrtfinále MOL Cupu, kde čeká severočeský soubor kouče Petra Rady Sparta, měl velezkušený středopolař Václav Pilař, jenž vsítil proti druholigové Vlašimi (3:2) hattrick.

O nečekaně těžkém souboji...

"Jsme za to rádi. Nerodilo se to lehce. První poločas jsme měli proměnit více šancí, mohlo to být klidně 2:0 či 3:0 a bylo to by lepší. Dominovali jsme na míči, soupeř z nás měl asi přílišný respekt. Druhý poločas začala Vlašim hrát. Je škoda, že když jsme dvakrát vedli o dvě branky, tak jsme si to pokaždé zkomplikovali. Udělali jsme nějaké chyby. Někdy jsme zbytečně ztratili balon, jindy tam byly systémové chyby, ale to si vyhodnotíme. I Vlašim druhou půlku ukázala, že má kvalitní hráče. Druhá věc ale je, že jsme jim to sami usnadnili."

O postupu mezi nejlepších osm týmů soutěže...

"Byl to náš úkol. Nechtěli jsme připustit nějakou komplikaci. Hráli jsme s druholigovým týmem a pro nás byl jasný jen jediný úkol, zvládnout to a postoupit. Zápasy na půdách druholigových soupeřů nejsou nikdy jednoduché, protože můžete jen ztratit. Pro domácí je to jednodušší."

O vstřeleném hattricku...

Kdy naposledy? To si nepamatuju. Asi někdy v žákovských kategoriích, tam jsem dával hodně gólů. Musím ale říct, že dva góly byly z penalt, takže je to zkreslené. O víkendu jsem si ty penalty vzal já a jsem rád, že jsem týmu pomohl. Bylo by zklamáním, kdybychom tady nepostoupili. Nějaké góly hlavou už jsem taky dal. Pořád říkám, že to je o timingu a ne o výšce. Byl tam krásný centr od našeho stopera Jardy Zeleného, nevím teda co tam dělal v tu dobu v pozici levého krajního záložníka. On to ale takhle má, někdy prostě ve hře vyjede, takže super. Dostal jsem krásný balon, obránce se se mnou nezachytil a já to dobře načasoval."

O dubnovém střetu se Spartou...

"Připravíme se dobře i na Spartu, ale teď to není na pořadu dne, nejdříve nás čeká další ligový program.

Hra o budoucnost! Těchto pět sparťanů čeká ve zbytku jara boj o velký přestup či setrvání na Letné

Zdroj: fkjablonec.cz