Absolutní rekordman Klokanů? Lhal bych, kdybych tvrdil, že po této metě nepošilhávám, říká Bartek

Absolutní rekordman Klokanů? Lhal bych, kdybych tvrdil, že po této metě nepošilhávám, říká Bartek

Velezkušený David Bartek (33) už odehrál v české nejvyšší soutěži za Bohemians Praha 1905 hned 261 utkání, díky čemuž se v historickém pořadí zelenobílé značky z Ďolíčku osamostatnil na třetí pozici a na čtvrté místo odsunul legendárního Františka Jakubce.

"Vůbec jsem to netušil. Zjistil jsem to až po zápase. Po zranění jsem se soustředil, abych byl zdravý, dostal se do herní pohody, nabíral kondici a abych byl mužstvu platný, když nastoupím na hřiště. Takže tuhle statistiku jsem vůbec neřešil. Pro mě je to obrovská čest, protože v Bohemce jsem vyrůstal odmalička. O těchto jménech ze špičky té historické tabulky jsem slýchával, jací to byli hráči a legendy. Viděl jsem staré záběry, jak vyhráli titul a hráli v Evropě. Je to pro mě obrovská čest a v životě by mě nenapadlo, že bych se někdy mohl dostat takhle vysoko," přiznal na webu bohemians.cz svěřenec Luďka Klusáčka.

Druhé místo pořadí okupuje jeho čtyřicetiletý kolega Josef Jindřišek, jenž má k tomuto datu o 20 utkání více. "U nás dvou žádné hecování neprobíhá. Myslím, že spolu máme skvělý vztah a navzájem si to přejeme. Postupnými krůčky stoupáme tím žebříčkem až nahoru. Věřím tomu, že Pepíček brzy pana Prokeše přeskočí. Já to Pepíčkovi přeji hrozně moc. Je to skvělý fotbalista a hlavně úžasný člověk, srdečný, poctivý. Takového hráče chcete mít ve svém týmu a po svém boku. Já často říkám, že Pepíček je přírodní úkaz. Moc fotbalistů v lize ve 40 letech neběhá. Sice mám k dobru sedm let, ale upřímně nevím, jestli moje tělo zvládne hrát takhle dlouho. Hlava by chtěla, protože fotbal pořád miluji. Hrozně mě to baví, ale na tom těle už je to znát. Uvidíme, jak se s tím poperu. Samozřejmě budu chtít hrát co nejdéle, když budu stačit a budu týmu platný. Pepíček určitě ještě bude pár let hrát, takže přeskočit ho bude dost těžké," ocenil spoluhráče vršovický univerzál, jenž u Botiče vyjma krátkého hostování na Kladně strávil celou dosavadní kariéru.

K rekordu v podobě 294 vystoupení, které drží Zdeněk Prokeš, mu chybí 33 duelů, což by zvládnout mohl. I kvůli tomu, že má s klubem platný kontrakt až do 30. června 2022. "Teď už bych lhal, kdybych tvrdil, že po téhle metě nepošilhávám. Pro kluka, který v Bohemce vyrůstal a celý život jí fandí a pak za ni může hrát, by to bylo něco nepředstavitelného a obrovská pocta. Vím, jaký ten fotbal může být. Zítra se můžu zranit a můžu mít po kariéře. Takže to neberu tak, že bych jen honil nějaké rekordy a starty. Momentálně si užívám, že jsem zdravý a užívám si i každý zápas, který můžu za Bohemku ještě hrát. Pomalu se budu posouvat v počtu startů a uvidím, na co to bude stačit," zakončil na oficiální stránce jedenáctého celku Fortuna:ligy někdejší mládežnický reprezentant Česka, jenž v tomto ligovém ročníku nastoupil devětkrát a na hřištích pobyl 550 minut čistého času.

Hráči s nejvíce prvoligovými starty za Klokany:

1. Zdeněk Prokeš - 294
2. Josef Jindřišek - 281
3. David Bartek - 261
4. František Jakubec - 260

Hoftych je na 7 podještědských reprezentantů pyšný: Pro Slovan je to dobrá vizitka a skvělá reklama

Zdroj: bohemians.cz