Jarolím se v Ústí proti záchranářům druhé výhry nedočkal. První liga se vzdaluje. Spokojený být nemůžu, říká mladý kouč

Jarolím se v Ústí proti záchranářům druhé výhry nedočkal. První liga se vzdaluje. Spokojený být nemůžu, říká mladý kouč

Ústí nad Labem předvádělo pod Jiřím Jarošíkem na podzim dobrý fotbal a během pauzy patřilo k favoritům na případný postup mezi elitu. Nový kouč týmu David Jarolím ale na práci svého předchůdce tak dobře nenavázal, ze čtyř jarních zápasů vyhrál totiž jen jediné.

První jarní zápas na Dukle se Ústí vůbec nepovedl, prohráli zde totiž 0:5. Jediné vítězství si zatím připsali nad silnou Jihlavou, té se ale letos vůbec nedaří a její šance na postup jsou spíše jen teoretické. Dva cenné body ale Arma ztratila na Velký pátek, kdy pouze remizovala s Táborskem, jedním z kandidátem na sestup.

První liga se tak vzdaluje, David Jarolím a spol. ale zcela jistě zatím nic nevzdávají. První poločas proti Táborsku ale dobrý nebyl. „První poločas se mi vůbec nelíbil, věděli jsme, že soupeř bude hrát v hlubokém bloku. Táborsko hrálo kompaktně, přijelo ven a byl to jejich záměr. My měli spoustu ztrát míčů v útočné zóně a nebyli jsme schopní si vytvořit přečíslení a vyhledávali řešení, která vyhovovala soupeři. Po laciných ztrátách se soupeř dostával snadno do protiútoků," ohodnotil utkání mimo jiné syn trenéra Mladé Boleslavi Karla Jarolíma.

"Ve druhém dějství jsme chtěli něco změnit, řekli jsme si něco k soupeři i hřišti a snažili se přidržet míč v ofenzivě a vytvořit si tlak. To se podařilo, ale fotbal je o gólech. Když bychom šance neměli, štvalo by mě to více, ale dvakrát uhrát doma výsledek 0:0, s tím spokojený být nemůžu. Mohli jsme potvrdit vítězství z Jihlavy, místo toho se musíme připravit, abychom tři body přivezli z Chrudimi,“ pokračoval Jarolím s hodnocením.

Chrudim přitom nebude vůbec lehký soupeř, v této sezóně se jí daří nad očekáváním a její výkony byly srovnatelné s Ústím. 

zdroj: FK Ústí nad Labem