Líšeň porazila Jihlavu a dotáhla se na Hradec, který uspěl s Žižkovem. Boj o první ligu bude ještě vyrovnaný

Ve stínu první ligy se o velikonočním víkendu hraje i Fortuna národní liga. Ústí nad Labem remizovalo v pátek s Táborskem, v sobotu pak Blansko porazilo Varnsdorf, Prostějov podlehl Vlašimi, Třinec remizoval s pražskou Duklou a Vyšehrad podlehl Chrudimi. Hradec Králové, lídr soutěže, v sobotu porazil žižkovskou Viktorii, druhá Líšeň si v pondělí poradila s Jihlavou.

Ústí nad Labem se na jaře tolik nedaří, výkony pod Davidem Jarolímem nejsou tak dobré jako byly na podzim pod Jiřím Jarošíkem. Potvrdilo se to i proti Táborsku, které hraje o udržení. Arma se nedokázala prosadit a s jihočeským týmem pouze remizovala 0:0.

Další celek ze spodních pater tabulky, Blansko, si připsal už druhé jarní vítězství. Tentokrát celek z jihomoravského kraje dokázal najít recept na Varnsdorf, který porazil 2:0. Za svěřence Martina Pulpita se trefili Vlachovský a Kopičár.

Prostějov je letos příjemným překvapením ligy a pod vedením Pavla Šustra se mu daří, doma ale proti Vlašimi inkasoval dokonce pětkrát! Za domácí se dvakrát trefil Zlatohlávek, za hosty zase Janda. Vlašim tak zvítězila ve velké přestřelce v Prostějově 5:3.

Třinec pod vedením Františka Straky měl na dosah skalp pražské Dukly, ještě v 85. minutě totiž vedl 2:0. To se ale nepodařilo. Dukla ke konci vstřelila dva slepené góly a remizovala s Třincem 2:2, za hosty se trefili Šebrle a Piroch.

Sympatické výkony předvádí na jaře i Chrudim. A to se potvrdilo i na Vyšehradu. Hosté vedli v poločase 2:0 díky dvěma trefám Korejce Yoo, s ofenzivním tlakem ale Chrudim nepolevila ani ve druhé půli, vstřelila dvě branky a zvítězila tak 4:0.

Lídr soutěže Hradec Králové po skalpu Jihlavy hostil Viktorii Žižkov, která letos také hraje pod své očekávání, a své fanoušky nezklamal. Doma Pod Lízátky porazil pražský tým 4:2, dvě branky vstřelili Leibl a Vašulín, za hosty se trefili Sukisa a Súkenník. Hradec tak s jednatřiceti body vede druhou ligu a momentálně má nejblíže k postupu mezi elitu.

V pondělní dohrávce ale nezaváhala ani druhá Líšeň, která si poradila s Jihlavou. Ta se tak dotáhla na Votroky bodově, hradecký tým má ale zápas k dobru. Je ale jisté, že boj o první ligu bude letos ještě zajímavý. Líšeň porazila Jihlavu díky brzké vítězné brance Milana Lutonského, kterou ještě deset minut před koncem pečetil Jeřábek.

Fortuna národní liga, 16. kolo:

Ústí nad Labem - Táborsko 0:0 (0:0)

Blansko - Varnsdorf 2:0 (0:0)
Branky: 48. Vlachovský, 86. Kopičár

Prostějov - Vlašim 3:5 (2:2)
Branky: 9. a 21. Zlatohlávek, 88. Bala - 12. Průcha, 38. a 86. Janda, 71. Bassey, 84. Zinhasovič

Třinec - Dukla Praha 2:2 (1:0)
Branky: 15. Samiec, 60. Puchel - 86. Šebrle, 87. Piroch

Vyšehrad - Chrudim 0:4 (0:2)
Branky: 41. a 45+3. Yoo, 84. a 90+2. Mužik

Hradec Králové - Viktoria Žižkov 4:2 (3:1)
Branky: 6. a 40. Leibl, 30. a 48. Vašulín - 42. Sukisa, 73. Súkenník (pen.)

Líšeň - Jihlava 2:0 (1:0)
Branky: 10. Lutonský, 81. Jeřábek