Hradec udělal důležitý krok do první ligy. Každý náš hráč dře, musíme být optimisti, zní z lavičky

Hradec udělal důležitý krok do první ligy. Každý náš hráč dře, musíme být optimisti, zní z lavičky

Hradec Králové sice v prvním jarním a veledůležitém zápase prohrál s Líšní, narozdíl od brněnského týmu ale od té doby dvakrát zvítězil a po patnácti odehraných kolech vede Fortuna národní ligu.

A po nezvládnutém zápasu s Líšní Votroci porazili dva velmi silné soupeře. Jihlavu před týdnem rozdrtili poměrem 4:0 a v neděli našli recept i na žižkovskou Viktorii, nad kterou zvítězili 4:2. Momentálně to vypadá, že je hradecký tým ve velmi dobré formě a zcela jistě se jedná o největšího favorita na vítězství ve druhé lize a tím pádem na postup mezi elitu.

Vítězství nad Žižkovem hodnotil asistent trenéra Ondřej Prášil. Ten si cenil samozřejmě hlavně tří bodů, ale i celkového obrazu týmové hry, formu hráčů, pracovitost a týmová pohoda. 

„Zvládli jsme těžký zápas, Žižkov nám chtěl sebrat body, ale naší kvalitní a týmovou hrou jsme jim to nedovolili. Na hřišti je vidět tým, každý hráč dře za svého spoluhráče, to je pro nás nejpozitivnější,“ nechal se slyšet asistent Zdeňka Frťaly.

Šanci na další tři body do tabulky a tím pádem přiblížení se návratu do první ligy budou mít Votroci za týden, kdy navštíví Vyšehrad.

zdroj: FC Hradec Králové