Real se s Liverpoolem nepáral, Manchester City těsně přehrál Dortmund

Manchester City je téměř jistý vítěz Premier League, nicméně proti Borussii Dortmund svěřence Pepa Guardioly nečekala lehká úloha. Real Madrid na domácím hřišti přivítal trápící se Liverpool a zajistil si dobrou výchozí pozici pro odvetu.

Real Madrid – Liverpool:
V prvním poločase Real předvedl výborný taktický výkon, kterým úplně vygumoval Liverpool a nedovolil mu ani jednu střelu. Ani svěřenci Zidana neměli moc gólových příležitostí, hrubými chybami v obraně jim museli pomoct hráči Liverpoolu. Skóre otevřel téměř po půlhodině hry Vinícius Júnior, kterému připravil únik za obranu Liverpoolu krásným pasem Kroos. Zhruba o 10 minut později odhlavičkoval další Kroosův nákop Alexander-Arnold tak, že vysunul do šestnáctky Asensia a ten přeloboval vyběhnutého brankáře Alissona.

Ve druhém dějství vrátil víru na úspěch v 51. minutě Salah, ale to bylo ze strany „The Reds“ směrem dopředu víceméně všechno. Hosté se přes skvěle organizovanou hru Realu nedokázali dostat k žádné nebezpečné příležitosti a navíc v 65. minutě upravil na 3:1 svým druhým gólem Vinícius Júnior.

Manchester City – Dortmund:
Dlouho to vypadalo, že City vyhraje 1:0. S tím ale šest minut před koncem nesouhlasil Reus, jenže Dortmund remízový stav nedokázal udržet, a přece jen Citizens vyhráli nejtěsnějším rozdílem díky brance z 90. minuty, o kterou se zasloužil Foden. Anglický celek byl o něco aktivnější, a tak se dá mluvit o zaslouženém výsledku.