Neřekl bych, že je Arsenal slabší než Leicester, spíš naopak, tvrdí Provod. Koláře na tréninku vůbec nešetřil...

Neřekl bych, že je Arsenal slabší než Leicester, spíš naopak, tvrdí Provod. Koláře na tréninku vůbec nešetřil...
OBSAHUJE VIDEO

Mediální výstup před velmi očekávaným čtvrtfinálovým střetem s Arsenalem na Emirates Stadium absolvoval i český reprezentační záložník Lukáš Provod, jenž ve čtvrtek od 21:00 nebude chybět v základní sestavě sešívaného "S".

Jak se soubor připravoval na slovutné Kanonýry? "Myslím si, že hodně podobně na Leicester. Když máme zápas v Evropské lize, tak se na něj připravujeme důkladně, o malinko víc než na zápasy v lize. Máme víc videí a taktických mítinků. Jinak je příprava skoro stejná na každý zápas, a je jedno, s jakým soupeřem hrajeme. Už jsme zvyklí, máme rituály před zápasem, které musíme udělat, takže jsme se nijak zvlášť nepřipravovali. Přijeli jsme v úterý, ve středu byl předzápasový trénink a v pátek jedeme zpátky. Kromě více videí a času stráveného spolu je to stejné jako před každým zápasem," ozřejmil bývalý hráč Dynama České Budějovice na webu slavia.cz.

Nebude problém s únavou? "Tyhle zápasy jsou pro nás svátky, takže se na ně připravuje mnohem lépe než na Brno. Od toho jsme fotbalisti, od toho jsme placení, abychom výkony podávali ve všech zápasech. Určitě se na zápas s Arsenalem chystá líp. Jsem přesvědčený, že v sobě sílu máme, a věřím, že to ukážeme na hřišti," burcoval kabinu Provod.

Kdo z hráčů z kádru Mikela Artety by měl být největší hrozbou? "Těch hrozeb je hodně. Podobně jako v zápasu s Leicesterem je útočná řada exkluzivní. Je tam Lacazette, Aubameyang a Saka, takže je těžké vybrat jednoho. Myslím si, že pro nás je důležité, abychom hráli jako tým, abychom si s těmi individualitami, které Arsenal má, pomáhali a zastupovali se. možná je jejich aktuální forma horší, než jakou má Leicester. Pořád je to ale tým, který je neuvěřitelný, má skvělé individuality. Myslím si, že rozhodne forma v daném utkání a jednotlivé aspekty zápasu. Rozhodně bych neřekl, že je to slabší soupeř, spíš naopak," uvedl kolega Stanciua, Ševčíka, Hromady a spol.

Nebude mít vliv na taktiku absence dvou důležitých stoperů? "Určitě tam změny být musí, protože Ondra Kúdela s námi nepřijel, takže změny budou. Budeme se snažit hrát pořád stejně, protože by byla hloupost unáhleně měnit taktiku. Kdo nastoupí, to se uvidí," mlžil svěřenec Jindřicha Trpišovského.

Nebojí se mužstvo střílet na Ondřeje Koláře? "Ne, nebojíme se na něj střílet, on nám říká, že ho nemáme vůbec šetřit. Kdyby chtěl jít do zápasu, musí být vyzkoušený. Kdyby šlo do nějakého velkého souboje, tak útočníci radši uhnou, ale jinak ho bereme jako každého člena kádru a střílíme na něj normálně," přiznal čtyřiadvacetiletý rodák z Plzně.

Jak velké šance dává případnému postupu přes Gunners do další fáze? Je to spíš sen, nebo reálný scénář? "Řekl bych, že trochu od obojího. Arsenal je obrovský klub s velkou historií, všichni ho známe a všichni jsme se na něj dívali jako malí. Na druhou stranu máme za sebou skvělé zápasy v Evropě, a kdybychom na postup nemysleli, tak si myslím, že se nedá hrát. Stanovili jsme si cíl, že určitě postoupit chceme, a kdyby se to povedlo, bylo by to z říše snů," zaznělo z úst středopolaře na webu slavia.cz.

Mají zajímavé hráče, které sleduje hodně klubů, prohlásil na konto Slavie manažer Arsenalu

Zdroj: slavia.cz