Britský tisk: Slavia si příliš nepomohla, když se její hráči odmítli připojit ke klečícím borcům Arsenalu

Britský tisk: Slavia si příliš nepomohla, když se její hráči odmítli připojit ke klečícím borcům Arsenalu

Arsenal, jehož manažer Mikel Arteta po vyrovnání v nastaveném času vztekle mrštil lahví s vodou o zem, nedokázal porazit ani Slavii a na výhru již čeká čtyři soutěžní utkání. Jak se díval na první vystoupení londýnských Kanonýrů ve čtvrtfinále Evropské ligy anglický tisk?

Kupříkladu bulvárně laděný deník The Sun se pozastavil i nad kauzou Ondřeje Kúdely, jenž nemohl nastoupit kvůli zranění a zmínil také skutečnost, že zatímco hráči Gunners poklekli, sešívaní borci zůstali stát a zvolili jinou formu úcty. "Slavia sice tato obvinění vehementně odmítá, ale příliš si nepomohla, když se její hráči odmítli připojit k těm z Arsenalu, kteří před úvodním hvizdem poklekli."

The Sun:

"Po vyřazení Leicesteru a Rangers v předchozích kolech přijela Slavia do Severního Londýna s vědomím, že z až desátého nejlepšího týmu Anglie nemusí mít velký strach. Nechala v zapomnění pláč nad debaklem 0:7 při posledním výjezdu na Emirates v základní skupině Ligy mistrů z října 2007. I když ani teď nebylo pro českého šampiona vše přímočaré, protože dorazila bez všech čtyř svých středních obránců."

Daily Mail:

"Katastrofa pro Kanonýry. Aubameyang a Pepe konečně dodali hře Arsenalu potřebný říz k tomu, aby Slavii zlomil. Jenže Slavia hrála se sebevědomím náležícím týmu, který si užívá skvělou jízdu jak v domácí soutěži, tak v Evropské lize. Dobře bránila, nebála se držet míč i na vlastní polovině a vyrážet ve více hráčích vpřed."

BBC:

Slavia šokovala Arsenal. V Lize mistrů si nezahrál od sezony 2016/17 a příští týden ho čeká v Praze velký test při snaze postoupit do semifinále. Proti posledním zápasům sice podal Arsenal lepší výkon, ale proti soupeři, který vyřadil Leicester a Rangers, jen výjimečně vypadal opravdu přesvědčivě."

Hráči jako Oscar nebo Sima musí v odvetě předvést lepší individuální výkony, tvrdí Trpišovský

Kolář pěl na nového stopera Holeše jen ódy: Hrál famózně, vytřel mi zrak, jak mi odskakoval, jak bránil...

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.